MyBB Depo Forum
[1.8] Temada Logo Sorunu - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.8 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.8 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: [1.8] Temada Logo Sorunu (/temada-logo-sorunu-konusu.html)

Temada Logo Sorunu - erce bayer - 17-09-2014

Web site Site Adresi :
Kod:
http://simulasyoncafe.com/
Versiyon MyBB Sürümü : 1.8.0
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :
  1. Henüz Hiçbir Eklenti Kurulmadı
Hata-Sorun Sorun açıklaması : Bugün 1.8 için olan Square temasını yükledim temanın her şey güzel fakat logoda sıkıntı var logoya tıklayınca ana sayfaya geçmiyor menüdeki ana sayfa iconuna tıklayınca geçiyor
Resim-Grafik Hata Ekran Görüntüsü : Yok

Cvp: Temada Logo Sorunu - usameavci - 17-09-2014

Kod:
<div class="logo"><div class="logo2"><i class="fa fa-cube fa-fw"></i></div> Square</div>
Header şablonlarında yukarıdaki kısmı şöyle değiştirirseniz işinizi görecektir.
Kod:
<a class="logo" href="{$mybb->settings['bburl]}"><div class="logo2"><i class="fa fa-cube fa-fw"></i></div> Square</a>

global css'te .logo'yu bul; altında color: #FFF; olan kısmı color: #FFF !important; ile değiştir. Diğer türlü logodaki yazı kısmı link olduğu için gözükmeyecektir.

Cvp: Temada Logo Sorunu - erce bayer - 17-09-2014

(17-09-2014, Saat:20:36)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Kod:
<div class="logo"><div class="logo2"><i class="fa fa-cube fa-fw"></i></div> Square</div>
Kod:
<a class="logo" href="{$mybb->settings['bburl]}"><div class="logo2"><i class="fa fa-cube fa-fw"></i></div> Square</a>

global css'te .logo'yu bul; altında color: #FFF; olan kısmı color: #FFF !important; ile değiştir. Diğer türlü logodaki yazı kısmı link olduğu için gözükmeyecektir.

Hocam header bölümüne kodu ekledim kaydet bastığımda böyle bir hata çıktı
Alıntı:Potansiyel bir şablon güvenliği sorunu tespit edildi. Lütfen, son yaptığınız değişiklikleri gözden geçirip sorunu düzeltin veya yardım almak için MyBB Destek Forumu nu ziyaret ediniz.

Cvp: Temada Logo Sorunu - usameavci - 17-09-2014

(17-09-2014, Saat:20:55)erce bayer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-09-2014, Saat:20:36)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Kod:
Kod:

Hocam header bölümüne kodu ekledim kaydet bastığımda böyle bir hata çıktı
Alıntı:Potansiyel bir şablon güvenliği sorunu tespit edildi. Lütfen, son yaptığınız değişiklikleri gözden geçirip sorunu düzeltin veya yardım almak için MyBB Destek Forumu nu ziyaret ediniz.

['bburl] kısmında kesme işareti unutmuşum Gülümseme ['bburl'] şeklinde değiştirirsen sıkıntı çıkmaz.

global css de .logo diye bir şey yok ama Gülümseme

Cvp: Temada Logo Sorunu - profan2014 - 17-09-2014

global.css düzenlemesi yapmadan şablondaki satır şu şekilde olabilir bence..
Kod:
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/index.php"><div class="logo"><div class="logo2"><i class="fa fa-cube fa-fw"></i></div> Square</div>

Başka logo düzenlemesine gerek olmaması için Square kısmını da kendi logo adını yaz tamamdır.

Cvp: Temada Logo Sorunu - Machine - 17-09-2014

(17-09-2014, Saat:21:21)erce bayer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: global css de .logo diye bir şey yok ama Gülümseme
Global'de yoksa square.css dosyasına bakın hocam.

(17-09-2014, Saat:21:23)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-09-2014, Saat:21:21)erce bayer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: global css de .logo diye bir şey yok ama Gülümseme
Global'de yoksa square.css dosyasına bakın hocam.

Evet square.css içinde var idi yaptım ama yazı üstüne gelince gözüküyor kendi logomu atacam birazdan akalım durum ne olacak

logo attım ama gözükmedi ne dertli bir tema çıktı Açık Ağızlı Gülümseme