MyBB Depo Forum
Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. (/sitemi-baska-hosta-tasidim-database-sorunu-aliyorum-konusu.html)

Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - morbius108 - 23-08-2014

Arkadaşlar merhaba websitemin adı
Kod:
www.robocraftturkiye.com
'dur , girince gördüğünüz üzere database hatası alıyorum. Ben önceden free bir host kullanıyordum ve türkiede bulunan bi hosta ücret ödeyerek taşıdım kendimi.

Sitenin dosyalarını olduğu gibi taşıdım problemsiz , mysql yedeklerimi aldım ve yeni hostuma kurdum. config.php den gerekli ayarları yapmama rağmen bu hatayı alıyorum , yardımcı olursanız sevinirim. Resimlerle yaptığım işlemleri göstermeye çalışıcam.

resim

resim

resim

resim

Yardımcı olabilirseniz sevinirim , hepinize iyi çalışmalar.

Cvp: Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - kadirkilic - 23-08-2014

mysqli ya onu mysql yap benim bildiğim böyleydi

Cvp: Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - morbius108 - 23-08-2014

(23-08-2014, Saat:20:28)kadirkilic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mysqli ya onu mysql yap benim bildiğim böyleydi

Hocam onu yaptım bu sefer de

resim

Böyle bir hata aldım , şifre doğru eminim. Galiba localhost yerine başka bir şey yazmam gerek.

Cvp: Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - batuhanmerci - 23-08-2014

robocraft_mybb yazmışsın db adına fakat resimde db adı robocraf_mybb olarak gözüküyor.

Cvp: Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - morbius108 - 23-08-2014

(23-08-2014, Saat:20:36)batuhanmerci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: robocraft_mybb yazmışsın db adına fakat resimde db adı robocraf_mybb olarak gözüküyor.

Hocam helal olsun tespitin a....* koymuşsunuz , gözümden kaçmış sorun kalmadı şimdi sabahtan beri çıldırmıştım.

*(adını Açık Ağızlı Gülümseme)

Cvp: Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - Machine - 23-08-2014

Hımm... Telif haklarını göremedim ? Arkadaşlar bu konuda yardımcı olmuşlar fakat bir sonraki yardım konunuzda telif haklarını eklemezseniz yardım alamazsınız.

Cvp: Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - tsunami - 23-08-2014

(23-08-2014, Saat:21:08)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hımm... Telif haklarını göremedim ? Arkadaşlar bu konuda yardımcı olmuşlar fakat bir sonraki yardım konunuzda telif haklarını eklemezseniz yardım alamazsınız.

Sitesine baktım fazla uzun sürmez buraya düşmesi

Cvp: Sitemi başka hosta taşıdım database sorunu alıyorum. - morbius108 - 24-08-2014

(23-08-2014, Saat:21:44)tsunami Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-08-2014, Saat:21:08)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hımm... Telif haklarını göremedim ? Arkadaşlar bu konuda yardımcı olmuşlar fakat bir sonraki yardım konunuzda telif haklarını eklemezseniz yardım alamazsınız.

Sitesine baktım fazla uzun sürmez buraya düşmesi

Hocam gerekli bir şey olarak görmedim sağolun aydınlanmış oldum ve siteye geri koydum. Şuan bir sorunum var , config.php yi değiştisem bile evdeki bazı cihazlar siteyi sorunsuz açarken bazılarında hala hata sayfası çıkıyor hatta config dosyasına yanlışlıkla koyduğum r harfinden anlıyorum bunu . Yenisini yüklememe rağmen bazı cihazlar hala eski config dosyasını görüyor ve siteye erişmiyor. Bunun sebebi ne olabilir önbelleği çerezleri falan temizledim. Muhtemelen sizde de sorunsuz açılıyodur site.