MyBB Depo Forum
Online Anime & Manga Portal Scripti - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Web Market (https://mybbdepo.com/web-market-forumu)
+--- Forum: Script Alım-Satım-Takas (https://mybbdepo.com/script-alim-satim-takas-forumu)
+--- Konu Başlığı: Online Anime & Manga Portal Scripti (/online-anime-manga-portal-scripti-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

Online Anime & Manga Portal Scripti - usameavci - 28-07-2014

Merhaba arkadaşlar. Geçen sene Kishiheida adı ile ücretsiz olarak online anime izleme scripti yayınlamıştım. Bu sene scriptte komple değişime giderek Kishiheida New Gen adı ile yeni versiyonunu çıkarma kararı aldım. Script şuan yapım aşamasında ve kısmetise yeni yılda satışa sunacağım. Satış kısmında kampanya yapar mıyım bilemiyorum ama script ucuz bir script olmayacak. Satışa çıkardığımda fiyat konusunda tartışma çıkamsını istemiyorum o yüzden fiyatını sorgulamamanızı rica ediyorum. Bu konunun açılış amacı ne dediğinizi duyar gibiyim Gülümseme Konuyu açmanın sebebi isteğe göre scripti farklı alanlara da çevirebilirim. Gerek tasarım gerekse içerik olarak önerilerinizi almak için açtım bu konuyu. Script tamamlandığında bu konu altından satışa sunacağım için konuyu bu kategoride açtım. Aşağıda birkaç ekran görüntüsü var. İyi kötü yorumlarınızı almak isterim. Gereksiz yorumlar yerine yapıcı ve eleştirel yorumları tercih ederim. Herkese iyi bayramlar, iyi forumlar..

Ekran Görüntüleri
Anasayfa : Son eklenen bölümler listelenir. Burada modül sistemi yapmayı düşünüyorum wp'ye benzer birşeyler olabilir.
resim

Anime Listesi : Harfe göre ve yükleme durumuna göre filtreleme mevcut.
resim

Seri Gösterim Sayfası
resim

Cvp: Online Anime & Manga Portal Scripti - Machine - 29-07-2014

Merhaba,

Öncelikle ellerine sağlık Üsame hocam çok güzel olmuş. Dizi ve film scripti olarakta kullanılabilir, imdb kısmı eklenebilir scripte yani animeyi izlenilecek olan sayfada bir alan oluşturulup o alan içinde imdb bilgilerini gösterebilir kullanıcı.

WP ile entegre edilirse içerik girme ve seo vs gibi ayarla uğraşmadan wordpress altyapısıyla kullanılabilir. Anime listesi kısmınıda çok beğendim, banada bir fikir verdiniz açıkcası bende oraya benzer birşey yapmayı düşünüyordum kendi sitem için ama aklımda birşey yoktu bunu gördükten sonra oluştu kafamda bir taslak Gülümseme

Ellerinize sağlık,kolay gelsin,iyi bayramlar Gülümseme

Cvp: Online Anime & Manga Portal Scripti - usameavci - 29-07-2014

(29-07-2014, Saat:00:28)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Öncelikle ellerine sağlık Üsame hocam çok güzel olmuş. Dizi ve film scripti olarakta kullanılabilir, imdb kısmı eklenebilir scripte yani animeyi izlenilecek olan sayfada bir alan oluşturulup o alan içinde imdb bilgilerini gösterebilir kullanıcı.

WP ile entegre edilirse içerik girme ve seo vs gibi ayarla uğraşmadan wordpress altyapısıyla kullanılabilir. Anime listesi kısmınıda çok beğendim, banada bir fikir verdiniz açıkcası bende oraya benzer birşey yapmayı düşünüyordum kendi sitem için ama aklımda birşey yoktu bunu gördükten sonra oluştu kafamda bir taslak Gülümseme

Ellerinize sağlık,kolay gelsin,iyi bayramlar Gülümseme

Çok sağol hocam yorumlar için. Herhangi bir sistemin tabanını kullanmayı düşünmüyorum, zaten laravel fw'sini kullandığım için pek de mümkün gözükmüyor. Linkler otomatik olarak sef link zaten. Sayfalardaki title description kısımlarını falanda sayfa içeriğine göre yazdıracağım. Sayfadaki link ve img etiketlerinde alt title gibi kısımlarda da sorun çıkacağını sanmam. İmdb kısmını kesinlikle ekleyeceğim, açıkçası aklımın ucundan bile geçmemişti Gülümseme Hatta serileri eklerken kolaylık olsun diye bilgileri direk imdb, myanimelist gibi sitelerden de çektirebilirim Gülümseme

Eğer liste kısmını forumda konu şeklinde düşünüyorsanız yardımcı olabilirim, mykod ve jquery ile rahatlıkla benzeri bir şey yapılabilir Melek - Masum

Cvp: Online Anime & Manga Portal Scripti - erinkral - 29-07-2014

Güzel Olmuş , Elinize Sağlık Gülümseme

(29-07-2014, Saat:09:20)erinkral Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Güzel Olmuş , Elinize Sağlık Gülümseme

Yazılan birşeyi okumamanın zararları..
(28-07-2014, Saat:23:25)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gereksiz yorumlar yerine yapıcı ve eleştirel yorumları tercih ederim.

Cvp: Online Anime & Manga Portal Scripti - mucotr - 29-07-2014

Dün gece gördüm ama müsait olmadığım için yorumu saklamıştım. Oldukça güzel olmuş eksikleri eklenecekleri de var gibi duruyor, benim gözüme çarpanları ben yoruma sığdırdım ama ondan önce; keşke direkt olayı dizi olarak hazırlasaydın, çünkü özellikle son dönemde popüler dizi sitelerin kapanmasıyla denge sürekli değişiyor, o sektörde şuan çok para döngüsü var. Kendin için çok daha iyi olurdu. Bu nedenle hem dizi içinde bir düzenleme yapabileceğini düşünerek gözüme çarpanları ekledim haberin olsun ^-^
  • Arama kısmını merak ile bekliyorum, oranın resmi yoktu çok kırıldım Uyku Arama kısmı ile ilgili verebileceğim tavsiye, en ufak detayına kadar arama yapabilmeliyiz diye düşünüyorum. Türlerin seçimi, bir kaç farklı türün seçimi. Devam edip etmediği. Yıl hatta dizi olayına girecek olursan, yapıldığı ülke gibi detaylar. Bunlar sadece kullanıcı için değil bugün para verip bir şeyler satın alıp kurmak isteyen kitleyi içinde oldukça çekici olacaktır.
  • Direkt dikkatimi çeken part sistemi ile ilgili. Sanırım turkanime.tv'de de vardı. Örneğin part eklerken yani alternatif desem daha doğru olur. Örneğin panelden sunucu isimlerini bbcode ekler gibi ekleyebilsek. ama bbcode olayından bahsetmiyorum. Örneğin isme mail.ru yu giriyoruz. altına da mail.ru ile ilgili bilgileri giriyoruz. İşte izleyemiyorsanız dns şu falan filan diye. Alternatif eklerkende mail.ru seçeneğini seçip altta bunu çıkartabiliyoruz olsa fena olmazdı diyebilirim ^-^
  • Çevirmen. Çevirmen bilgilerinin detaylı olması sanırım en büyük meselelerden biri.
  • Dizi olayına gireceksen, şuan için kullanılan olaylardan biri bölüm çıktığı gibi eklemek. Ancak Türkçe altyazı daha hazır olmadığı için haliyle bir bayrak eklenebilir listeleme kısmına veyahut alternatif ekler gibi Türkçe veyahut başka dillerde part ekleme olayı olabilir. Çeviri durumu ile ilgili ufak bir alanda olabilir. Durumu ile ilgili.
  • Ayrıca benim için dizi veyahut anime seçerken fotoğraflarına bakmak en azından bir kapak fotoğrafına bakmak, biraz daha rahat hissettiriyor. Anime listelemesinde fotoğraf olmaması benim dikkatimi çekti şahsen.
  • Dizimag'i bu kadar popüler ve özlenen yapan olaylardan biride. Bölümü izledim ve favori seriler olsa gerek. Bu şekilde hangi dizi / animede kaldığımızı belirlemek betiğe biraz daha tutar kullanıcıyı. Haliyle yine bu da müşteriye oynamakta sayılabiir. Bir dizimag olma sevdası için bugün onlarca para yatırıyorlar.
  • Şimdilik aklıma gelenler bunlar, sabah kahvaltı yapmadan konuyu unutmuyayım diye yazdım, konu ilerledikçe daha fazla fikirler gelebilir. Şimdiden kolay gelsin ^-^

(29-07-2014, Saat:09:57)mucotr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün gece gördüm ama müsait olmadığım için yorumu saklamıştım. Oldukça güzel olmuş eksikleri eklenecekleri de var gibi duruyor, benim gözüme çarpanları ben yoruma sığdırdım ama ondan önce; keşke direkt olayı dizi olarak hazırlasaydın, çünkü özellikle son dönemde popüler dizi sitelerin kapanmasıyla denge sürekli değişiyor, o sektörde şuan çok para döngüsü var. Kendin için çok daha iyi olurdu. Bu nedenle hem dizi içinde bir düzenleme yapabileceğini düşünerek gözüme çarpanları ekledim haberin olsun ^-^
  • Arama kısmını merak ile bekliyorum, oranın resmi yoktu çok kırıldım Uyku Arama kısmı ile ilgili verebileceğim tavsiye, en ufak detayına kadar arama yapabilmeliyiz diye düşünüyorum. Türlerin seçimi, bir kaç farklı türün seçimi. Devam edip etmediği. Yıl hatta dizi olayına girecek olursan, yapıldığı ülke gibi detaylar. Bunlar sadece kullanıcı için değil bugün para verip bir şeyler satın alıp kurmak isteyen kitleyi içinde oldukça çekici olacaktır.
  • Direkt dikkatimi çeken part sistemi ile ilgili. Sanırım turkanime.tv'de de vardı. Örneğin part eklerken yani alternatif desem daha doğru olur. Örneğin panelden sunucu isimlerini bbcode ekler gibi ekleyebilsek. ama bbcode olayından bahsetmiyorum. Örneğin isme mail.ru yu giriyoruz. altına da mail.ru ile ilgili bilgileri giriyoruz. İşte izleyemiyorsanız dns şu falan filan diye. Alternatif eklerkende mail.ru seçeneğini seçip altta bunu çıkartabiliyoruz olsa fena olmazdı diyebilirim ^-^
  • Çevirmen. Çevirmen bilgilerinin detaylı olması sanırım en büyük meselelerden biri.
  • Dizi olayına gireceksen, şuan için kullanılan olaylardan biri bölüm çıktığı gibi eklemek. Ancak Türkçe altyazı daha hazır olmadığı için haliyle bir bayrak eklenebilir listeleme kısmına veyahut alternatif ekler gibi Türkçe veyahut başka dillerde part ekleme olayı olabilir. Çeviri durumu ile ilgili ufak bir alanda olabilir. Durumu ile ilgili.
  • Ayrıca benim için dizi veyahut anime seçerken fotoğraflarına bakmak en azından bir kapak fotoğrafına bakmak, biraz daha rahat hissettiriyor. Anime listelemesinde fotoğraf olmaması benim dikkatimi çekti şahsen.
  • Dizimag'i bu kadar popüler ve özlenen yapan olaylardan biride. Bölümü izledim ve favori seriler olsa gerek. Bu şekilde hangi dizi / animede kaldığımızı belirlemek betiğe biraz daha tutar kullanıcıyı. Haliyle yine bu da müşteriye oynamakta sayılabiir. Bir dizimag olma sevdası için bugün onlarca para yatırıyorlar.
  • Şimdilik aklıma gelenler bunlar, sabah kahvaltı yapmadan konuyu unutmuyayım diye yazdım, konu ilerledikçe daha fazla fikirler gelebilir. Şimdiden kolay gelsin ^-^

Elinize kolunuza sağlık. Önerileriniz beni mutlu etti, dediğiniz gibi dizi-film'e döneceğim galiba. Tasarımı da biraz daha basite indirgesem iyi olacak gibi Gülümseme
Dizi - film üzerine yapacağımda önce yönetim panelinden başlarım diye düşünüyorum. Tasarım için standart bir admin template kullanacağım, bir de o kısımla uğraşmak istemiyorum açıkçası Dil Çıkarma
Gün gün yapılan değişiklikleri ve görünümde olacak değişiklikleri buradan aktaracağım, takipte kalın Gülümseme

Arama kısmını detaylandırmayı ben de düşündüm ama bizim insanımız yazmaya üşenir diye düşünüyorum. O yüzden imdb ve birkaç faklı kaynak desteği ekleyeceğim. ID yada link ile yönetmen oyuncu gibi bilgileri direk çektiririm diye düşünüyorum. Ama tanıtım yazısı ve açıklamalar oralarda ing olduğu için kullanılamayacak. Tanıtımı da yazıversinler bir zahmet Gülümseme

Çeviri durumları için anasayfada bir widget ayarlayabilirim. Şöyle progress barlı falan Açık Ağızlı Gülümseme

Part sistemi yapısı şöyle;
Dizi
-> 1. Bölüm
----> Bölüm Alternatifi
----> Bölüm Alternatifi
-> 2. Bölüm
----> Bölüm Alternatifi
----> Bölüm Alternatifi
.
.

Alternatifleri sabit mi yapsam yoksa dinamik mi kararsızım. Sabitten kastım Vk, Mail, Copy gibi 3 tane sabit alternatif site desteği olacak. Bunların haricinde bir şey eklenemeyecek.
Dinamik ise alternatif siteleri kendileri ekleyecek, sınırsız alternatif sitesi olabilecek.

Altyazı ve Dublaj + Bayrak olaylarını eklemem oldukça iyi olacak bunları da yan cebe koydum Göz kırpma

Liste kısmına fotograf eklemeyi düşündüm fakat liste kalabalık olduğunda sayfa açılışı gecikecektir. O yüzden oraya şöyle birşey yapabilirim. Liste yine o şekilde görünür. Üzerine tıklandığında alta bir panel açar ve bilgileri orada gösteririm. Yük binmemesi için bilgileri ajax ile çektireceğim ve kapatıldığında tekrardan silinecek sayfadan.

Üye olanların özellikleri olacak, favoridir, izleme listesidir falan. Onları sona bırakacağım. Onlar olmasada site çalışabilir fakat diğerleri olmazsa sıkıntı çıkar Melek - Masum

Yorumun için tekrardan teşekkür ederim. İlk defa bir konuma bu kadar uzun mesaj atıldı Mahcup Yapıcı önerilere her zaman açığım. Kendi kafanızda projeleriniz varsa onlarda da yardımcı olabilirim. Bilgi paylaştıkça çoğalır Süper

Cvp: Online Anime & Manga Portal Scripti - mucotr - 29-07-2014

(29-07-2014, Saat:15:32)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize kolunuza sağlık. Önerileriniz beni mutlu etti.
...Yorumun için tekrardan teşekkür ederim. İlk defa bir konuma bu kadar uzun mesaj atıldı Mahcup Yapıcı önerilere her zaman açığım. Kendi kafanızda projeleriniz varsa onlarda da yardımcı olabilirim. Bilgi paylaştıkça çoğalır Süper

Ehmm, tabi ki, ben aslında birazda suçlu hissediyorum kendimi puzzle fansubta konuştuktan sonra işlerim gereği üstüne birde kısa tatilim hayat alanı derken geri dönüş yapmamıştım mevcut haline bu betiğin. Şimdi fırsat bulmuşken sabah kahvaltıdan önce hemen gireyim dedim. Kendi kafamda şuanlık bir şeyler var aslında ama netleşince gerekirse tabi ki yardım isterim teşekkürler ^-^

(29-07-2014, Saat:15:32)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dediğiniz gibi dizi-film'e döneceğim galiba.

...Dizi - film üzerine yapacağımda önce yönetim panelinden başlarım diye düşünüyorum.

Şuan için bence en iyi durum bu olur. O gün konuştuklarımızdan sonra söylebilrim ki, para için biraz müşteriye oynamak gerekiyor. Animeleri seviyorum, o kültürü seviyorum aslında ama Türkiye'de belirli bir kitlesi var. Dizi ve özellikle son dönemlerde dizimag gibi -hatta bir kaç gün önce yabancidiziizle1'in kapanmasıyla- büyük bir artışta. Herkes bir numaraya oynamak istiyor. Bu durumdan da yararlanmanı isterim şahsen.

Gelsin paralar Melek - Masum

(29-07-2014, Saat:15:32)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tasarımı da biraz daha basite indirgesem iyi olacak gibi Gülümseme
...Tasarım için standart bir admin template kullanacağım, bir de o kısımla uğraşmak istemiyorum açıkçası Dil Çıkarma

Tasarımda tavsiyeden çok yine müşteriye oynarın derim. Bir iki farklı seçenek. Hatta mümkünse dizimag benzeri bir görünüm. Özellikle Bootstrap'i gördümü atlayan bir müşteri kitlesi ^-^

Bu arada tasarım olarak çok sevilen popüler sitelerden biri dizipub.com. Yine müşteri kitlesi için temel almak adına iyi bir seçenek.

Bence iki panel yapın derim. Şöyle ki genel ayarların olduğu bir admin paneli ve editörlerin rahatça bölüm girebilecekleri alan. Böylece iki üç kişi çalıştıran siteler için çok daha rahatlatıcı olur. Buda tabi ki ekstra bir özellik olur. Özellikle ücretiyle bölüm yükletenler için.

(29-07-2014, Saat:15:32)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arama kısmını detaylandırmayı ben de düşündüm ama bizim insanımız yazmaya üşenir diye düşünüyorum. O yüzden imdb ve birkaç faklı kaynak desteği ekleyeceğim. ID yada link ile yönetmen oyuncu gibi bilgileri direk çektiririm diye düşünüyorum. Ama tanıtım yazısı ve açıklamalar oralarda ing olduğu için kullanılamayacak. Tanıtımı da yazıversinler bir zahmet Gülümseme

IMDB desteği her haliyle harika olur. Oyuncular için basit bir sayfalandırma da yapılabilir. Öyle detaydan çok tüm bilgileri IMDB'den çeken alt kısımda da sitede ekli olan ve yer aldığı diziler listleenebilir.

(29-07-2014, Saat:15:32)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çeviri durumları için anasayfada bir widget ayarlayabilirim. Şöyle progress barlı falan Açık Ağızlı Gülümseme

...Altyazı ve Dublaj + Bayrak olaylarını eklemem oldukça iyi olacak bunları da yan cebe koydum Göz kırpma

Çeviri durumu + Biraz sonra ki olayla da bağlantılı aslında part sistemi. Malum güncel diziler mevzusundan bahsetmiştim bir önce ki mesaj bu aralar çok tutan olaylardan biri. Bu nedenle;

(29-07-2014, Saat:15:32)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Part sistemi yapısı şöyle;
Dizi
-> 1. Bölüm
----> Bölüm Alternatifi
----> Bölüm Alternatifi
-> 2. Bölüm
----> Bölüm Alternatifi
----> Bölüm Alternatifi
.
.

Alternatifleri sabit mi yapsam yoksa dinamik mi kararsızım. Sabitten kastım Vk, Mail, Copy gibi 3 tane sabit alternatif site desteği olacak. Bunların haricinde bir şey eklenemeyecek.
Dinamik ise alternatif siteleri kendileri ekleyecek, sınırsız alternatif sitesi olabilecek.

Kesinlikle dinamik. Özellikle altyazı bayrak olayı dublaj olayı falan derken geniş bir yapıya sahip olduktan sonra partta da geniş bir yapıya müsait bırak derim müşterileri.

(29-07-2014, Saat:15:32)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gün gün yapılan değişiklikleri ve görünümde olacak değişiklikleri buradan aktaracağım, takipte kalın Gülümseme

Kolay gelsin ^-^

Ekleme: WMAracın'dan posta gelmiş girdiğime son konularda direkt dikkatimi çekti. Şu editörler için panel olayı. Bu aralar cidden fazlaca arttı.
http://wmaraci.com/forum/ilan-panosu/film-siteleriniz-guncel-kalsin-film-sitelerine-ozel-editorluk-hizmeti-166775.html
Bu da köşede sözümü desteklesin ^-^