MyBB Depo Forum
Mybb Eklenti kurma sorunu - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: Mybb Eklenti kurma sorunu (/mybb-eklenti-kurma-sorunu-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

Mybb Eklenti kurma sorunu - kariyerhost - 23-06-2014

Web site Site Adresi : http://www.bidunyaforum.com
Versiyon MyBB Sürümü : 1.6.13
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :
Hata-Sorun Sorun açıklaması : Sorunum ben hosting imi taşımak için yedeklerimi aldım. Hostumu taşıdım sonra ftp temizleme ve sürüm güncellemesi için ftp yi sildim ve tekrar kurdum sql yi yükleyip kurdum. Buraya kadar hiçbir sorunum yok. Yalnız kurdum da ben prostats eklentisi gelişmiş istatistikler kullanıyordum. Tekrar kuramadım. Çıkmıyor bir türlü, ne yaptıysam olmadı eklenti aktif çalışıyor temada da index dedde kodlar doğru ama olmadı. yardım bekliyorum teşekkürler
Resim-Grafik Hata Ekran Görüntüsü :

Cvp: Mybb Eklenti kurma sorunu - -NmDahmeT - 23-06-2014

Eklentileri tekrardan kurmayı deneyin.

Cvp: Mybb Eklenti kurma sorunu - kariyerhost - 23-06-2014

(23-06-2014, Saat:12:53)-NmDahmeT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eklentileri tekrardan kurmayı deneyin.

AAA hiç aklıma gelmemişti
Hocam zaten dikkatli okursanız analarsanız Açık Ağızlı Gülümseme önce dikaktli okuyun. Eklentiyi kurmayı zaten deniyorum olmuyo Gülümseme

(23-06-2014, Saat:13:24)kariyerhost Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-06-2014, Saat:12:53)-NmDahmeT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eklentileri tekrardan kurmayı deneyin.

AAA hiç aklıma gelmemişti
Hocam zaten dikkatli okursanız analarsanız Açık Ağızlı Gülümseme önce dikaktli okuyun. Eklentiyi kurmayı zaten deniyorum olmuyo Gülümseme

Yalnız kurdum da ben prostats eklentisi gelişmiş istatistikler kullanıyordum. Tekrar kuramadım. Çıkmıyor bir türlü, ne yaptıysam olmadı eklenti aktif çalışıyor temada da index dedde kodlar doğru ama olmadı.

Siz güzelce yazarsanız bende dikkatli okuyup anlarım.

Herneyse, ayarlar kımsında ayarlar varmı ? Birde Başlangıç > Eklenti Yönetiminde İstatistik eklentisi gözüküyormu ?

Gözüküyor kurulum sorunsuz yapıldı. Temaya kod eklendi. Ama hayl açıkmıyor.

Hocam siz biryerde hata yapıyorsunuz bence. Ben bu işi bir çok kez yaptım gerek domain taşıma olsun gerek hosting hiçbirinde hata almadım.

Ben şu şekilde yapıyorum bu adımlardan bir kontrol edin.

FTP nin virüslü olduğunu düşünüyorsanız ftp yedeğine gerek yok.

1. Temiz bir ftp kur sıfır kurulum paketi.
  2. İnstall dosyasını sil
  3. İnternetten mybb boş config dosyası bul indir o sorun değil araştırır bulursun.
  4. Daha sonra config bilgilerini doğru girdiğinden emin ol.
  5. Domain değiştirmediysen settings ayarlamana gerek yok güncellenmediyse settings.php sil oto güncellenir.
  6. Ayarlar kısmına bakarsan forum istatistikleri olsun diğer istatistikler olsun gözükür, lakin ftp sildiğinden o eklentiler yok.
  7. Eklenti dosyalarını tekrardan at.
  8. Sırasıyla pasifleştir ve kaldır, daha sonra kur eklenti ayarlarını yap şablona kendisi otomatik ekleyecektir eklemezse sen el ile ekle.

Bir sorun çıkacağını sanmıyorum. 5. Adıma kadar hepsini yaptıysan sonrasını yap.

(23-06-2014, Saat:15:03)-NmDahmeT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam siz biryerde hata yapıyorsunuz bence. Ben bu işi bir çok kez yaptım gerek domain taşıma olsun gerek hosting hiçbirinde hata almadım.

2. İnstall dosyasını sil
  3. İnternetten mybb boş config dosyası bul indir o sorun değil araştırır bulursun.
  5. Domain değiştirmediysen settings ayarlamana gerek yok güncellenmediyse settings.php sil oto güncellenir.
  6. Ayarlar kısmına bakarsan forum istatistikleri olsun diğer istatistikler olsun gözükür, lakin ftp sildiğinden o eklentiler yok.
  8. Sırasıyla pasifleştir ve kaldır, daha sonra kur eklenti ayarlarını yap şablona kendisi otomatik ekleyecektir eklemezse sen el ile ekle.

Bir sorun çıkacağını sanmıyorum. 5. Adıma kadar hepsini yaptıysan sonrasını yap.

birde siz bakın bakalım ben mi yapamadım Gülümseme ftp bilgileri atıyorum pm ile

(23-06-2014, Saat:15:29)kariyerhost Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-06-2014, Saat:15:03)-NmDahmeT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam siz biryerde hata yapıyorsunuz bence. Ben bu işi bir çok kez yaptım gerek domain taşıma olsun gerek hosting hiçbirinde hata almadım.

2. İnstall dosyasını sil

birde siz bakın bakalım ben mi yapamadım Gülümseme ftp bilgileri atıyorum pm ile

İyi hoş hocam atmışsınız ftp bilgilerinizi yapayım diye ama bu yaptığınız iyi birşey değil. Şimdi ben kötü biri olsaydım tüm bilgilerinizi çekerdim hocam bu yaptığınız iyi değil lütfen biraz sağlam olun her önünüze gelene bilgilerinizi atmayın. Bilgileriniz yerine tw atsaydınız ben gene ilgilenirdim, ama birdaha tanımadığınız birisine bilgilerinizi atmayın. Ne olur ne olmaz.

Hocam siz biryerde hata yapmışsınız. Sitenizde bir hata olduğunu anladım. Sitenizdeki tüm temalara baktım bir sorun vardı oysaki o temaların hepsini denemiştim ben hepside düzgün sizde sorunluydu. Sıfırdan apart night kurdum ve oda patlak verdi.

BKZ:
resim
resim
resim

Birden sürümmü atlattınız acaba ? örn: 1.6.10 Sürümünden 1.6.13'e gibi..

Herneyse hocam teamviewer üzerinden destek vereyim. Şuan ftp ve kullanıcı bilgilerini vermişsiniz yeni bir dbde testler yapmam gerek, shell ile yeni bir db ve user açabilirim ama loglu falan olur site benim değil o yüzden dokunmuyorum, dediğim gibi bilgilerinizi değil twnizi verirseniz daha çok yardımım dokunacaktır.