MyBB Depo Forum
Cracking Nedir? - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Webmaster Deposu (https://mybbdepo.com/webmaster-deposu-forumu)
+--- Forum: Webmaster Destek (https://mybbdepo.com/webmaster-destek-forumu)
+--- Konu Başlığı: Cracking Nedir? (/cracking-nedir-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

Cracking Nedir? - 1st4n6uL - 25-03-2014

Cracking nedir ?
Bir website üzerinde kullanıcı adı ve şifre denemeleri yaparak kayıtlı bir kullanıcının hesabına erişmeye cracking nedir. Örneğin; tr.mybbdepo.com sitesinin giriş alanı var. Bu kısmına bir nick ve şifre yazıp girmeye çalışmaya elle cracking denemesi yapmış oluyorsunuz. Tabi bunu elle yapmak çok uzun süreceğinden bu iş için yazılmış programları kullanıyoruz. Genellikle kullanılan bir programlar Sentry MBA ve FastOCR'dir.

Combo ve wordlist nedir ?
Az önce bahsettiğimiz gibi cracking kullanıcı adı ve şifre denemeleridir. Burada hangi kullanıcı adı şifre kombinasyonlarını deneyeceğimizi belirlememiz gerekiyor. İşte buna wordlist denir. Wordlist, kullanıcı_adı:şifre şeklinde olur. Wordlist kullanarak yapılan taramalarda başarılı olan kombinasyona combo denir.

Proxy nedir ?
Birçok sitede her ipden belirli süre için sadece belirli sayıda giriş deneme hakkı tanıyor. Bu sınır genellikle bize 30dk içinde 5 deneme hakkı veriyor. Bunun için bekleyecek miyiz? Tabiki hayır. Proxy ile ip numaramızı farklı göstererek daha fazla deneme yapabileceğiz. Her proxy ile ortalama 5 deneme yapacağız. Fakat şuna dikkat edelim: proxylerimiz güncel olmalı ki sorun yaşamayalım.

Config (profil) nedir ?
Cracking yaparken bazı programları kullandığımızı söylemiştik. Her sitede giriş yeri farklı yer ve yapıdadır. Sitelerde giriş yerlerine wordlistten kullanıcı_adı:şifre çekebilmek için site yapısına göre ayarlanmalıdır. İşte buna config nedir.

Yani bir cracking işlemi için 4 şeye ihtiyacımız var.
1. Program (Sentry MBA veya FastOCR)
2. Combo
3. Proxy
4. Config

Cracking yaparken bir görüntü Gülümseme
resim

Çeşitli kaynaklardan ufak alıntılar dışında bana aittir. Yorumlarınızı esirgemeyin. Anlatımların devamı gelecektir.

Cvp: Cracking Nedir? - 1st4n6uL - 31-03-2014

Yakında 2. ders geliyor. 2.derste gereken gereçleri nereden edeceğimizi anlatacağım. İnşallah 3.derste crackinge başlayacağız.

Cvp: Cracking Nedir? - Pose - 08-04-2014

ne işe yararki Açık Ağızlı Gülümseme ama bu bizim aleyhimize birşey mesela bunu gören benim x siteme denicek ?

Cvp: Cracking Nedir? - 1st4n6uL - 08-04-2014

(08-04-2014, Saat:15:17)Pose Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ne işe yararki Açık Ağızlı Gülümseme ama bu bizim aleyhimize birşey mesela bunu gören benim x siteme denicek ?

Yaparsan çok fazla işe yarıyor. Steam, ps3 , turbobit, letitbit, debrit, torrent sitelerini kırıp kullanıyorum Gülümseme

Cvp: Cracking Nedir? - atomcu - 08-04-2014

Programların linkini verir misin?

(08-04-2014, Saat:19:13)atomcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Programların linkini verir misin?

Cuma günü 2. makaleyi yazıp paylaşacağım. Programlar orada yer alacak.

Cvp: Cracking Nedir? - istanbul123 - 08-04-2014

Burası hack forumumuki bunu paylaşiyorsun Gülümseme cracker dostum

(08-04-2014, Saat:20:50)istanbul123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burası hack forumumuki bunu paylaşiyorsun Gülümseme cracker dostum

Hack forumu Açık Ağızlı Gülümseme Webmaster bölümünde illegal olmadıkça istediğim konuda paylaşım yapabilirim.