MyBB Depo Forum
BossTR Makale [Forum Yapılandırma & Optimizasyon] - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Mybb Ders Deposu (https://mybbdepo.com/mybb-ders-deposu-forumu)
+--- Forum: Yazılı Anlatım Deposu (https://mybbdepo.com/yazili-anlatim-deposu-forumu)
+--- Konu Başlığı: BossTR Makale [Forum Yapılandırma & Optimizasyon] (/bosstr-makale-forum-yapilandirma-optimizasyon-konusu.html)

BossTR Makale [Forum Yapılandırma & Optimizasyon] - BossTR - 15-03-2014

Merhaba, arkadaşlar forumumuza yeni gelenler ve yeni başlayanlar için ilk adımları anlatmak istedim kısaca bunun ilk adımları yanı forum ayarları ve önerebileceğim temalar sunacağım bir makale hazırladım aslında herneyse konuyu dağıtmadan başlayalım.

1.Forum ismi seçimi:

Forum ismi seçimi pek önem verilmesede akla gelen ilk isim konulsada çok önemlidir forum ismi öncelikle forum isminin akılda kalıcı ve forumla alakasız olmamalı

Örnek olarak;

Webtasarım için: Webdebiz.10tl.net
Grafiker için: FrmGraphic.10tl.net
Genel Forum için: FrmGenel.10tl.net
Oyun Forum için: FrmOyun.10tl.net

vb. forum isimleri düşünebilirsiniz.

2.BossTR Açısından Forumlar hakkında Düşünceler Nelerdir?

1.Forumda disipline önem verilmeli.
2.Konular için her kategorinin konu ön ekleri olmalı
3. Forum kurallarını duyurularını ciddi ve disiplinli bir şekilde yapın.
4. Göze hitap eden hoş olan şeyler kullanın.

2 Madde için bir örnek vereyim:

Mesela tema paylaşımı olan bir kategori var temaların paylaşımını yaparken örnek bir form oluşturun ve o forma göre ilerlesin tema paylaşımları veya hangi kategoriyse bu çok önemli.

3.Forum için Tema seçimleri Nasıl Olmalı?

Forumunuz için tema seçimlerinizi hoş sade ve forumunuza özgü olması çok önemlidir kullanıcı disiplinli kendisine ait bir forum olduğu taktirde emin olun daha çok hoşuna gidecektir arkadaşlar temanızın forumunuzun konusuyla ilgili olmasıda dikkat edilmesi gereken bir konu.

4.Forum Ziyaretçi Hitimi Nasıl Arttırırım?

Bu konuda bir çok program vs. şeyler var fakat tavsiyem program vb. şeyleri kullanmayın çünkü google,alexa vb. rank siteleri banlayabiliyor aşırı derece yapıldığında bunun yerine sitenize meta-tag'lar ekleyin ve güncel tutun konularınızı böylelikle ziyaretleriniz artacaktır sitenizde mutlaka şarkı sözler,fıkra,biyografi,güncel haberler kategorilerinden konular bulundurun güncel olarak çünkü onlardan googleden ziyaretçi çok geliyor şimdilik önerilerim bu kadar bu konuda herşeyide söylersem bana birşey kalmaz değilmi Gülümseme)).

5.Forum için plugin seçimleri nasıl olmalı?

Arkadaşlar eklentileri fazla tutmayın çünkü forumu yavaşlatır ve bu kullanıcıların sadece sinirini bozar başka birşey yapmaz sunucuda 1 baytlık bir çalışma bile forumun kasmasına sebep olur buyüzden tavsiye etmiyorum maksimim 4 5 eklenti açılması gerekmektedir.

6.Forum kategori seçimleri nasıl olmalıdır?

Forumunuzdaki kategori seçimlerinizi özenerek başka forumlardan almayıp açıklamalarıyla birlikte ve geniş kapsamlı açmalısınız.Herşeyi düşünmelisiniz açarken ve genellikle kullanılan Haber,Oyun,Program vb. şeylerin kategorilerini mutlaka açmalısınız.

7.Forum üyelerini'de düşünmelisiniz

Bu başlıktaki forum üyelerinide düşünmelisinizden kastım şudur arkadaşlar üyeler için eğlenceli ve sıkılmayacakları forumunuzda bol vakit geçirebilmeleri için bir alan oluşturmalısınız nasıl yani diyenler olabilir şöyle yani, bir fan club kategorisi oluşturabilirsiniz üyeler kendi istekleriyle hayranı olduğu film,aktör,sanatçı,dizi vb. şeyler hakkında o kategoride paylaşım yaparlar ve o kategoride yetkili olurlar bu üyeler için gerçekten zevkli ve hoşlarına gidecek bir vakit geçirmedir bu şekilde forumda geçirdikleri vakit %10 ile %20 arasında artacaktır emin olun.

8.Forum için kod kullanımı ve reklam vb. şeyler

Arkadaşlar forumlarınıza reklam alanı ekleyecekseniz bile bu üyeleri rahatsız edecek şekilde olmamalıdır mesela sayfaya girdiğinde tak diye yok facebook sayfamızı beğenin onu beğenin bu siteyi ziyaret edin gibi reklamlar görüyorum çoğu zaman bu kullanıcıların canını sıkıyor sizinde başınıza gelmiştir eminim bu konuda, sonrasında kategorilere renk verme olayına gelelim bu hoş bir görünüm kazandırsada göz yorucu birşey oluyor her zaman sadelikten yana olmanız sizi bir kaç adım daha üste taşıyıp tasarım,grafiker,forum düzenleme anlayışınız çok ileriye gidecektir.

Sıradakı makale'mde görüşmek üzere arkadaşlar makale tamamen bana aittir ben yazdım ve benim düşüncelerimdir iyi forumlar...

Cvp: BossTR Makale [Forum Yapılandırma & Optimizasyon] - weqale34 - 16-03-2014

Çok mantıksız bunlar kişisel düşünceler kaliteli bilgi yok bunların arasında sen zevklerini aktarmışsın okuyuculara unutma zevkler ve renkler farklıdır

Cvp: BossTR Makale [Forum Yapılandırma & Optimizasyon] - panelink - 12-04-2014

aynen zevklerını anlatmıssın bır uye 14 katagorılı bır foruma gırdıgınde wolfteam hılelerını 43 sanıyedearayacagı yerde forum renklendıreek bu 3 sanıyeye dusebılır