MyBB Depo Forum
MyBB - TagCloud (Otomatik Etiket) Eklentisi v1.2 - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Modifikasyon & Eklenti Deposu (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-modifikasyon-eklenti-deposu-forumu)
+---- Forum: Diğer Eklentiler (https://mybbdepo.com/diger-eklentiler-forumu)
+---- Konu Başlığı: MyBB - TagCloud (Otomatik Etiket) Eklentisi v1.2 (/mybb-tagcloud-otomatik-etiket-eklentisi-v1-2-konusu.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

MyBB - TagCloud (Otomatik Etiket) Eklentisi v1.2 - Screwy - 13-10-2013

MyBB için Otomatik Etiket Eklentisi
Eklenti-Plugin Eklenti ismi: TagCloud (Otomatik Etiket) Eklentisi
Yapımcı Eklenti Yapımcısı: LeX-
Çevirmen Türkçe Çeviri: Screwy
Güvenlik Eklenti Güvenlimi ?: Güvenli Onay-Cevap
Versiyon-Saat Eklenti Versiyonu: 1.2
Araç-Test Test Durumu: Denemiştir-sorunsuz Onay-Cevap
MyBB Uyumlu Olduğu Sürüm-(ler): MyBB - 1.6.x
Açıklama-Detay Eklenti Açıklaması: Bu eklenti sayesinde konu başlıklarınızdan otomatik etiket alabilirsiniz. Aldığınız etiketleri etiket bulutunda gösterebilirsiniz... Ayrıca eski konularınıza da otomatik etiket ekleme özelliği ile vazgeçilmez bir eklenti...
Kurulum-İnstall Eklenti Kurulumu:

Ekte'ki dosyayı indirin ve upload klasörünün içindeki dosyaları FTP anadizine atın...

Daha sonra Admin Paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Plugin Yönetimi Sağ Ok TagCloud (Otomatik Etiket Eklentisi) v1.2
Eklentisini Aktifleştirin...

Eğer eski ve etiketi olmayan konularınız için etiket atamak isterseniz...
Admin Paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Plugin Yönetimi Sağ Ok TagCloud(Otomatik Etiket Eklentisi) Konuları Otomatik Etiketleme
Eklentisini Aktifleştirin...

Demo Link Demo Link:
Kod:
http://destek.tr15.net/index.php

Resim-Grafik Ekran Görüntüsü:
resim

resim

resim

Belirtmek istediklerim:

Eklentiyi aktif ettiğinizde forum gösterimi ve konu gösterimi kısımlarında etiketler çıkmaktadır... Bunları kaldırmak isteyenler aşağıdaki işlemi uygulamalıdırlar...

Forum Görüntüleme Kısmını Kaldırmak için;

Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar Sağ Ok Kullandığınız Temanın Şablonları Sağ Ok Forum Görüntüleme - [forumdisplay] Şablonlar Sağ Ok forumdisplay

Bul ve sil:
Kod:
{$cloud}

Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar Sağ Ok Kullandığınız Temanın Şablonları Sağ Ok Forum Görüntüleme - [forumdisplay] Şablonlar Sağ Ok forumdisplay_thread

Bul ve sil:
Kod:
{$tags}

Konu Gösterimi Kısmındakileri Kaldırmak İçin:

Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar Sağ Ok Kullandığınız Temanın Şablonları Sağ Ok Konu Gösterimi - [showthread] Şablonlar Sağ Ok showthread

Bul ve Sil (2 Tane Olacak):
Kod:
{$tags}

Bilgi: Dosyaları attığınızda 2 adet eklenti çıkar. TagCloud(Otomatik Etiket Eklentisi) Konuları Otomatik Etiketleme (1.0) isimli eklentiyi aktif ettiğinizde eski ve etiketi olmayan tüm konularınıza etiket eklenir. Bu eklentiyi aktif ettikten sonra tekrar kapatmayınız... Açık kalması tavsiye edilir.

Yeni Konu Aç Bölümünde Etiket Bilgileri Çıkmayanlar Aşağıdaki İşlemi Uygulasınlar:

Admin paneli > Temalar & Şablonlar > Şablonlar > Kullandığınız Temanın Şablonları > Yeni Konu Şablonlar > newthread

Bul:
Kod:
{$posticons}

Değiştir:
Kod:
{$tags}{$posticons}

Tek yapmanız gereken {$posticons} kodunun sol yanına {$tags} kodunu eklemek.

Gelelim İndirme Linklerine:

indir-download
[attachment=1161]

Winrar Şifresi: mybb.com.tr

Cvp: MyBB - TagCloud (Otomatik Etiket) Eklentisi v1.2 - Machine - 13-10-2013

Çok saolun hocam,ellerinize sağlık birşey soracam bu etiketleri google ve diğer arama motorları görebiliyor lar mı ve ayrı bir php sayfası oluşturuyor mu eğer oluşturuyorsa google seo'dan o dosyayı belirteceğimde index alması için böyle özelliği var ise tadından yenmiyecek Gülümseme

Ek olarak,

Demo sitede ki gibi yeni konu aç kısımında etiket alanı gözükmüyor ve eklentiyi kaldırmak istediğimizde bir sıkıntı olur mu ?

Cvp: MyBB - TagCloud (Otomatik Etiket) Eklentisi v1.2 - Screwy - 14-10-2013

(13-10-2013, Saat:23:39)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok saolun hocam,ellerinize sağlık birşey soracam bu etiketleri google ve diğer arama motorları görebiliyor lar mı ve ayrı bir php sayfası oluşturuyor mu eğer oluşturuyorsa google seo'dan o dosyayı belirteceğimde index alması için böyle özelliği var ise tadından yenmiyecek Gülümseme

Ek olarak,

Demo sitede ki gibi yeni konu aç kısımında etiket alanı gözükmüyor ve eklentiyi kaldırmak istediğimizde bir sıkıntı olur mu ?

Eklentiyi o kadar detaylı incelemedim ama ayrı bir sayfa oluşturuyor olması lazım... Anadizindeki tagcloud.php dosyası içinde birikiyor olsa gerek... Dediğim gibi detaylı inceleme fırsatım olmadı ben sadece Türkçe karakter hatalarını ve sistemde oluşturduğu diğer bazı hataları onardım... O kadar detaylı bilgiye sahip değilim Açık Ağızlı Gülümseme

Etiket alanı gözükmesi lazım belki şablona kodları ekleyememiştir... Eklentiyi kapatın,kaldırın ve aktifleştirin... birde eklenti ayarlarından ayarın aktif olduğundan emin olun... Eklentiyi kaldırdığınızda herhangi bir sıkıntı oluşmuyor test ettim...

Cvp: MyBB - TagCloud (Otomatik Etiket) Eklentisi v1.2 - Machine - 14-10-2013

(14-10-2013, Saat:00:07)Screwy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-10-2013, Saat:23:39)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok saolun hocam,ellerinize sağlık birşey soracam bu etiketleri google ve diğer arama motorları görebiliyor lar mı ve ayrı bir php sayfası oluşturuyor mu eğer oluşturuyorsa google seo'dan o dosyayı belirteceğimde index alması için böyle özelliği var ise tadından yenmiyecek Gülümseme

Ek olarak,

Eklentiyi o kadar detaylı incelemedim ama ayrı bir sayfa oluşturuyor olması lazım... Anadizindeki tagcloud.php dosyası içinde birikiyor olsa gerek... Dediğim gibi detaylı inceleme fırsatım olmadı ben sadece Türkçe karakter hatalarını ve sistemde oluşturduğu diğer bazı hataları onardım... O kadar detaylı bilgiye sahip değilim Açık Ağızlı Gülümseme

Etiket alanı gözükmesi lazım belki şablona kodları ekleyememiştir... Eklentiyi kapatın,kaldırın ve aktifleştirin... birde eklenti ayarlarından ayarın aktif olduğundan emin olun... Eklentiyi kaldırdığınızda herhangi bir sıkıntı oluşmuyor test ettim...
Hocam eklentiyi sıfırdan kurdum kaldırdım sildim yeni konu aç kısımda demo sitede ki gibi olmuyor eğer sizde yeni konu şablonunda ki kodu verirseniz manuel olarak ekleyebiliriz

Sorunu çözdüm,

Eğer yeni konu aç butonunda demoda ki gibi olmuyor ise şu kodları Yeni Konu Şablonlarından newthread şablonunda ki şu kodun yanına veya nerde çıkmasını istiyorsanız oraya ekleyiniz.
Kod:
{$tags}

Bu kodu şu şekilde ekleyebilirsiniz.
Kod:
{$tags}{$posticons}

Yeni Konu Aç Bölümünde Etiket Bilgileri Çıkmayanlar Aşağıdaki İşlemi Uygulasınlar:

Admin paneli > Temalar & Şablonlar > Şablonlar > Kullandığınız Temanın Şablonları > Yeni Konu Şablonlar > newthread

Bul:
Kod:
{$posticons}

Değiştir:
Kod:
{$tags}{$posticons}

Tek yapmanız gereken {$posticons} kodunun sol yanına {$tags} kodunu eklemek.

Ben yazana kadar bulmuşsun hocam. Gülümseme

(14-10-2013, Saat:00:25)Screwy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yazana kadar bulmuşsun hocam. Gülümseme
Evet uykum olduğu için kafamı veremedim biraz dikkat edince mantığını çözdüm eklentinin ve şuan sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ve çok da güzel oldu tekrar çeviri ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Eklentide ki mctr ve diğer yazıları düzeltmek isteyenler eklentiyi kurmadan önce eklentinin plugins dosyasında yer alan tc.php dosyasında gerekli düzenlemeleri yapsınlar aksi takdirde yaptığınız düzenlemeleri göstermek için eklentiyi kapatıp açmanız gerekiyor üzgün benden söylemesi düzeltinceye kadar 4 kere açıp kapattım eklentiyi tekrar ayarladım Gülümseme

(14-10-2013, Saat:00:31)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-10-2013, Saat:00:25)Screwy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yazana kadar bulmuşsun hocam. Gülümseme
Evet uykum olduğu için kafamı veremedim biraz dikkat edince mantığını çözdüm eklentinin ve şuan sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ve çok da güzel oldu tekrar çeviri ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Eklentide ki mctr ve diğer yazıları düzeltmek isteyenler eklentiyi kurmadan önce eklentinin plugins dosyasında yer alan tc.php dosyasında gerekli düzenlemeleri yapsınlar aksi takdirde yaptığınız düzenlemeleri göstermek için eklentiyi kapatıp açmanız gerekiyor üzgün benden söylemesi düzeltinceye kadar 4 kere açıp kapattım eklentiyi tekrar ayarladım Gülümseme

Eklentide ki MCTR yazısını niye düzenliyorsunuz ki hocam? çok mu zor geliyor sadece admin panelinde size gözüken bir link görmek ?

(14-10-2013, Saat:00:36)Screwy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eklentide ki MCTR yazısını niye düzenliyorsunuz ki hocam? çok mu zor geliyor sadece admin panelinde size gözüken bir link görmek ?
Siz neden bahsettiğimi zannediyorsunuz ki ? ben admin panelinde ki yazıdan bahsetmedim ki yeni konu açarken parantez içinde yer alan [Etiket sistemi : MCTR] [Otomatik Etiket : Açık] yazan kısımda ki mctr yazısından bahsediyorum Göz kırpma

MCTR yazısından rahatsız olsaydım footer'dan ve sitede bir tek mctr yazısı geçmezdi merak etmeyin Uyku buraya gelipte destekçi olmazdım emin olun...