MyBB Depo Forum
Mesajlarda IP yasağı - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Çözülmüş Soru ve Sorunlar (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-cozulmus-soru-ve-sorunlar-forumu)
+--- Konu Başlığı: Mesajlarda IP yasağı (/mesajlarda-ip-yasagi-konusu.html)

Mesajlarda IP yasağı - ALEX - 13-07-2013

Web site Site Adresi : [code] roleplayturkey.net
Versiyon MyBB Sürümü : 1.6.10
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler : Prostats, chatbox, 24 saatte çevrimiçi olanlar, multilogin
Hata-Sorun Sorun açıklaması : Arkadaşlar bir arkadaş smiley, yanına da ıp adresi koyup cookie istemek için bir mesaj atmış. Cookie isteyince yöneticilerden biri o üye adına ve şifreyi girmiş ve arkadaş şifreyi böylece ele geçirmiş. Daha sonra siteye meta atmış falan filan.
Ben mesajlarda IP adresinin olmamasını istiyorum. nasıl yapabilirim? Nasıl engellerim bunu?
Resim-Grafik Hata Ekran Görüntüsü : Yok.

Cvp: Mesajlarda IP yasağı - xdersf - 13-07-2013

kullanıcı ve grupları>Üye grubundan ip görüntüleme iznlerini kapat yada siteni code tagları içine alıpreklam yapma sorunun çözümünü diyeyim

Cvp: Mesajlarda IP yasağı - ALEX - 13-07-2013

(13-07-2013, Saat:19:45)#Xdersf™ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kullanıcı ve grupları>Üye grubundan ip görüntüleme iznlerini kapat yada siteni code tagları içine alıpreklam yapma sorunun çözümünü diyeyim

Kardeş biraz daha açık yazar mısın? Pek anlamadım. IP görüntüleme iznini nerede, göremedim ben? IP adresini code tagları içine nasıl alırız? :S

ip nerede yazıyor konudamı ip yazıyor ben göremedim sitende nerede yazdığını gösterirsen yardımcı olurum kısa bi yol:
Google chromden gel ip yazan yerin üstüne tıkla öğeyi dentle yap orada header forumdehtp 2 vs bişey yazar o şablonun adıdır o şablnu bulup admin panelinden o bağlantıyı sil

(13-07-2013, Saat:19:55)#Xdersf™ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ip nerede yazıyor konudamı ip yazıyor ben göremedim sitende nerede yazdığını gösterirsen yardımcı olurum kısa bi yol:
Google chromden gel ip yazan yerin üstüne tıkla öğeyi dentle yap orada header forumdehtp 2 vs bişey yazar o şablonun adıdır o şablnu bulup admin panelinden o bağlantıyı sil

Kardeş öyle değil, mesaj olarak atıyorum bir Ip adresi yazdık. O olmayacak işte. Mesajlara veya konulara Ip adresi yazamayacak üyeler.

Hmm anladım mesele ben buraya ip yazamıyağım gibi diyorsun bildiğim kadarıyla öyle bi eklenti vs yok çünkü ipde sayılar vardır sayıları engellersen forumun çok kötü olur yani düşünsene liste yapmazsın 1 2 3 diye

(13-07-2013, Saat:20:06)#Xdersf™ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hmm anladım mesele ben buraya ip yazamıyağım gibi diyorsun bildiğim kadarıyla öyle bi eklenti vs yok çünkü ipde sayılar vardır sayıları engellersen forumun çok kötü olur yani düşünsene liste yapmazsın 1 2 3 diye

Evet, mesajlara Ip yazılmayacak. Teşekkürler. ^^

Dediğim gibi zaten normal bir üye mesaja ıp yazmaz ve zaten normal bir üye ipleri görüntüleyemez görüntülüyorsa ya üye grubunda hata vardır yada sitene shell atılmıştır 2. şeçenek senin için çok korkunç olur