MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Google Seo 1.6.3 Kurulum + 1.1.13 Sürümünden Geçiş + [Video Anlatım]
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
MyBB için Google Seo 1.6.3 Kurulumu + 1.1.13 Sürümünden Geçiş/Yükseltme İşlemleri + [Detaylı Video Anlatım]

Merhaba sevgili mybb kullanıcıları,
Bu dersimizde tüm detayları ile google-seo-1.6.3 eklentisinin kurulumu ve eski 1.1.13 sürümünden nasıl geçiş yapabileceğinizi videolu olarak anlatıyorum..
resim
Yapımcı Anlatım: xpserkan
resim Video Formatı: wmv
Versiyon-Saat Video Süresi: 29 dk. 45 sn.
Açıklama-Detay Video Konusu: Google-Seo 1.6.3 Kurulum ve 1.1.13 Sürümünden Geçiş
resim Video Kalitesi: Maksimum Düzey

Bilgi-Kaynak Sistem Gereksinimleri:
  • NoktaMySQL 5
    NoktaPHP 5
    Noktamod_rewrite desteği
    Noktambstring desteği Sol Ok (bu genelde vardır fakat yinede firmanıza olup olmadığını sorun, eğer yoksa Türkçe karakter sorunlarının yaşanmasında en büyük rolü oynar ve Free sitelerde genelde yoktur.)
    NoktaPluginLibray 4 yada üstü
    NoktaLinux Sunucu
    NoktaUTF-8 tabanlı forum
    NoktaMyBB 1.6.4 ya da daha üstü

Video sonunda kullanılan, dizin yolu tanıtımı ve JavaScript kod çakışmalarını engellemek için gerekli olan aşağıdaki kodu,
Kullandığınız temanın Sağ Ok headerinclude şablonuna girip en üst satıra ekliyorsunuz..
Kod:
<base href="{$settings['bburl']}/" />

Not: PluginLibray Eklentisinin şuan ki son sürümü paket içinde mevcuttur bilginize..

Videoyu HD Kalitede izlemeden indirmek için...
indir-download
Kod:
https://hotfile.com/dl/165353220/1c6d916/Google_Seo_163_Kurulumu.rar.html

Rar Şifresi: mybb.com.tr

indir-download

Bkz: Google-Seo Wiki 
kardeşim Lütfen, aşağıdaki kodları, .htaccess dosyasına ekleyiniz:
# Hosting paketinizde, RewriteBase ve RewriteRules özelliklerinin etkin olması gerekli.
RewriteBase /
kaldı htces işte neyse içine sonuna ekliyom kaydedip çıkıyom gene aynı şeyi diyor eklentinin orda yardım
(28-08-2012, Saat:11:32)larke12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]kardeşim Lütfen, aşağıdaki kodları, .htaccess dosyasına ekleyiniz:
# Hosting paketinizde, RewriteBase ve RewriteRules özelliklerinin etkin olması gerekli.
RewriteBase /
kaldı htces işte neyse içine sonuna ekliyom kaydedip çıkıyom gene aynı şeyi diyor eklentinin orda yardım

Videolu ve resimli anlatıma bakmanızı tavsiye ediyorum....
(28-08-2012, Saat:11:38)Paylas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(28-08-2012, Saat:11:32)larke12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]kardeşim Lütfen, aşağıdaki kodları, .htaccess dosyasına ekleyiniz:
RewriteBase /

Videolu ve resimli anlatıma bakmanızı tavsiye ediyorum....

biliyosanız şurdan yardım edin ya off
htacces ekleyind ediğinde sonuna mı eklicez ben de beceremedim
paket uyumluluğunu nasıl  gideriyoruz?

edit: hallettim teşekkürler