MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mybb Aktivasyon Sistemi Ayarlama
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar,
Mybb sitemize aktivasyon sistemi getirtmek istiyoruz.
Üyeler Messenger üzerinden aktivasyon yaptıktan sonra yönetici tarafından onaylanması gerekicek. Bunu nasıl yapabiliriz.
Admin kp => Ayarlar => Kullanıcı Kayıt ve Profil Ayarları..
Ekran görüntüsüne bakınız..

resim
Evet işte wmaracı'ndaki gibi yapmak istiyorum E-mail aktivasyonu gelicek onayladıktan sonra yönetici tarafından onaylanmasını bekliyecek kişi.
(14-10-2012, Saat:17:30)MtnByk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Evet işte wmaracı'ndaki gibi yapmak istiyorum E-mail aktivasyonu gelicek onayladıktan sonra yönetici tarafından onaylanmasını bekliyecek kişi.

Bunu yapmak için;
Normal aktif üye grubunun izinlerini aktivasyon bekleyenler gurubu gibi ayarlayın. Daha sonra yeni bir üye grubu açın ve izinleri kendinize göre yapılandırın, üye olan mail aktivasyonu yapınca eski orjinal üye grubunda takılı kalacak ve sizde onay verip o kişi-leri yeni açtığınız gruba aktaracaksınız.
Galiba anlamadım. Resimli bir şekli mevcut'mu bunun ?
(14-10-2012, Saat:17:35)MtnByk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Galiba anlamadım. Resimli bir şekli mevcut'mu bunun ?

Açıklayalım o zaman.. Göz kırpma

Şimdi ekran görüntüsüne bakınız, 2 gruba numara taktım ve numaralar ile tarif etmeye çalışacağım..

resim

1 numaraları grup orjinal aktivasyon bekleyen grubu
2 numaralı grup ise orjinal aktivasyon yapmış ve normal aktif üye grubu

Şimdi siz 2 nolu grubunun izinlerini aynı şekilde 1 nolu grubun izinleri gibi ayarlayacaksınız.

Dikkat !
Daha sonra yeni bir grup açacaksınız buda 3 numara olacak ve onun izinlerinide 2 numaralı grubun eski/orjinal halindeki izinleri gibi ayarlayacaksınız.

Böylece üye kayıt olup aktivasyon mail ile kendini aktif etsede, 2 nolu grupta takılı kalacak ve hiçbir işlem yapamayacak forumda.
sizde otomatik olarak 2 nolu gruba geçenleri tek tek inceleyip 3 nolu yeni gruba aktaracaksınız ve izinlerine kavuşup normal üye olarak devam edecekler..

Kısaca; 2 numaralı gruptan izinleri kopyalayıp 3 nolu grubu açacaksınız, 2 nolu grup izinlerinide 1 nolu grup izinleri gibi ayarlayacaksınız ve aktivasyon yapanlarıda manuel olarak 3 nolu gruba aktaracaksınız..

Umarım anlatabilmişimdir hocam.. Yada farklı anlatım tarzı olan yazabilir.. Açık Ağızlı Gülümseme
Bence güzel anlatmışsınız hocam ben anladım. Gülümseme
Hatta eklenti bölümüne konu açın bunu bence Gülümseme
(14-10-2012, Saat:17:52)S.G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(14-10-2012, Saat:17:35)MtnByk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Galiba anlamadım. Resimli bir şekli mevcut'mu bunun ?

Açıklayalım o zaman.. Göz kırpma

Şimdi ekran görüntüsüne bakınız, 2 gruba numara taktım ve numaralar ile tarif etmeye çalışacağım..

resim

1 numaraları grup orjinal aktivasyon bekleyen grubu
2 numaralı grup ise orjinal aktivasyon yapmış ve normal aktif üye grubu

Şimdi siz 2 nolu grubunun izinlerini aynı şekilde 1 nolu grubun izinleri gibi ayarlayacaksınız.

Dikkat !
Daha sonra yeni bir grup açacaksınız buda 3 numara olacak ve onun izinlerinide 2 numaralı grubun eski/orjinal halindeki izinleri gibi ayarlayacaksınız.

Böylece üye kayıt olup aktivasyon mail ile kendini aktif etsede, 2 nolu grupta takılı kalacak ve hiçbir işlem yapamayacak forumda.
sizde otomatik olarak 2 nolu gruba geçenleri tek tek inceleyip 3 nolu yeni gruba aktaracaksınız ve izinlerine kavuşup normal üye olarak devam edecekler..

Kısaca; 2 numaralı gruptan izinleri kopyalayıp 3 nolu grubu açacaksınız, 2 nolu grup izinlerinide 1 nolu grup izinleri gibi ayarlayacaksınız ve aktivasyon yapanlarıda manuel olarak 3 nolu gruba aktaracaksınız..

Umarım anlatabilmişimdir hocam.. Yada farklı anlatım tarzı olan yazabilir.. Açık Ağızlı Gülümseme

Hemde çok iyi anlattınız. Karışık bir durum. Teşekkür ederim.