MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Varsayılan Kullanıcı Gruplarını Silmek
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba Arkadaşlar

Varsayılan Kullanıcı Gruplarını silmek aslında çok basittir.Öncelike phpmyadmin Sayfasına girerek aşağıdaki sql kodunu çalıştırın

Kod:
DELETE FROM `veritabanı adı`.`mybb_usergroups` WHERE `mybb_usergroups`.`gid` = x

veritabanı adı kısmına kendi veritabanı adınızı ` gid` = x bölüme grubun id numarasını girin.

Olmadı veritabanıza girerek mybb_usergroups tablosundan da silebilirsiniz.
Hocam bu ne anlama geliyor ? Bir resim bir video herhangi bir şey. En azından yazı ile açıklarsanız sevinirim. Benim gibi bilmeyen insan çoktur eminim.
Kardeşim yani varsayılan üye grupları var ve bunların yanında sil tuşu yoktur cpanelden phpmyadmin e girip veritabanında usergroups'a geliyorsun ve orda senin açmış oldugun ve mybb ait orjinal silinmeyen üye grupları vardır phpmyadmin den o grupları silebilirsin.
(16-08-2012, Saat:00:20)AlonsoHoffman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hocam bu ne anlama geliyor ? Bir resim bir video herhangi bir şey. En azından yazı ile açıklarsanız sevinirim. Benim gibi bilmeyen insan çoktur eminim.

Admin Panelinde gruplar bölümüne girince iki tür gruplarla karşılaşırsınız bunlar
Kod:
Özel Kullanıcı Grubu
Varsayılan Kullanıcı Grubu

Bu gruplardan varsayılan kullanıcı grubu (Ziyaretçi aktivasyon bekleyenler, moderatör,süper moderatör) gibi grupların silme butonları yok.Bu işlem sayesinde onları da silebiliyorsunuz
Teşekkürler Hocam, Silmeye Gerek Yok Gülümseme
EDİTLESEK Daha iyi Gülümseme
(16-08-2012, Saat:00:38)H4CK3D Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Teşekkürler Hocam, Silmeye Gerek Yok Gülümseme
EDİTLESEK Daha iyi Gülümseme

Bazı Arkadaşlarımız silmek istiyordur diye buraya ekledim hocam ancak editlemek en iyisi
Teşekkürler. Süper