MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: PSD Çizim yaparken boyutları kaça kaç olmalıdır?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba değerli forum sakinleri psd çizim yaparken boyutlar kaça kaç olmalıdır, bilgilendirirseniz sevinirim Gülümseme
Tema çizimi içinmi diyorsunuz? eğer öyleyse 1209x2560
@Dream41 Evet tema çizimi için bahsetmiştim teşekkürler.
Merhaba 

Kod:
http://mybbdepo.com/960-grid-sistemi-konusu.html

Kod:
http://mybbdepo.com/temada-tasarimda-cozunurluk-konusu.html

Şu iki konuyu okursanız evrensel ölçülerin ne kadar olduğunu anlaya bilirsiniz.
arkadaşlar psd çizimler ile uğraşacağınıza elinize kağıt kalem alın sonra aklınızda ki tasarımı kağıda dökün ardından kendiniz sıfırdan tertemiz bir şekilde kodlama yapın. Ben şahsen öyle yapıyorum, web sitelerinin "psd to html" gibi eski bir sisteme mahkum kalması günümüz teknolojisine göre çok kötü bir durum. Photoshop'tan çıkan css kodlarında inanılmaz derece de w3c validation hataları çıkabiliyor sonra o hataları düzeltmek için epey zaman harcıyorsunuz halbu ki o zamanı temiz ve düzenli bir kodlamaya ayırsanız site hem daha optimize olur hemde zamandan kazanç sağlarsınız. Sitenin boyutlarına gelecek olursak illa ki psd kullanacaksanız 960px, 980px, 1024px, 1100px, 1200px uzunlukları uygundur.
(22-03-2016, Saat:13:20)coderix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]arkadaşlar psd çizimler ile uğraşacağınıza elinize kağıt kalem alın sonra aklınızda ki tasarımı kağıda dökün ardından kendiniz sıfırdan tertemiz bir şekilde kodlama yapın. Ben şahsen öyle yapıyorum, web sitelerinin "psd to html" gibi eski bir sisteme mahkum kalması günümüz teknolojisine göre çok kötü bir durum. Photoshop'tan çıkan css kodlarında inanılmaz derece de w3c validation hataları çıkabiliyor sonra o hataları düzeltmek için epey zaman harcıyorsunuz halbu ki o zamanı temiz ve düzenli bir kodlamaya ayırsanız site hem daha optimize olur hemde zamandan kazanç sağlarsınız. Sitenin boyutlarına gelecek olursak illa ki psd kullanacaksanız 960px, 980px, 1024px, 1100px, 1200px uzunlukları uygundur.

çizimden, native olarak koda çeviren bir çok insan, bir çok büyük firma var.
çizimdeki gerekli kaynakları alıp bir assets klasörü oluşturarak, sıfırdan el ile yazmaktan bahsediyorum.
(22-03-2016, Saat:20:22)Feyz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(22-03-2016, Saat:13:20)coderix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]arkadaşlar psd çizimler ile uğraşacağınıza elinize kağıt kalem alın sonra aklınızda ki tasarımı kağıda dökün ardından kendiniz sıfırdan tertemiz bir şekilde kodlama yapın. Ben şahsen öyle yapıyorum, web sitelerinin "psd to html" gibi eski bir sisteme mahkum kalması günümüz teknolojisine göre çok kötü bir durum. Photoshop'tan çıkan css kodlarında inanılmaz derece de w3c validation hataları çıkabiliyor sonra o hataları düzeltmek için epey zaman harcıyorsunuz halbu ki o zamanı temiz ve düzenli bir kodlamaya ayırsanız site hem daha optimize olur hemde zamandan kazanç sağlarsınız. Sitenin boyutlarına gelecek olursak illa ki psd kullanacaksanız 960px, 980px, 1024px, 1100px, 1200px uzunlukları uygundur.

çizimden, native olarak koda çeviren bir çok insan, bir çok büyük firma var.
çizimdeki gerekli kaynakları alıp bir assets klasörü oluşturarak, sıfırdan el ile yazmaktan bahsediyorum.

tamam bende onu diyorum psd tasarımdan elde ettiğin materyalleri psd to html veya psd to css şeklinde değilde bir klasör oluştursun malzelemerini orta toplar kendi css'ni kendin yazarsın. Lakin photoshop'u asla tavsiye etmiyorum pikseller ile uğraşacağınıza gidin material design öğrenin en azından zamanınızı boşuna harcamamış olursunuz.