MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ajaxlı Overview - Genel Bakış - Top 10 Eklentisi - [1.6]
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
MyBB için Ajaxlı Overview - Genel Bakış - Top 10 Eklentisi + Full Tam Türkçe
Makale-Not Eklentinin ismi: Ajaxlı Overview - Genel Bakış - Top 10 Plugin
Yapımcı Eklentinin Yapımcısı: frostschutz - (MyBBoard.de)
Çevirmen Türkçe Çeviri: xpserkan
Güvenlik Eklenti Güvenlimi ?: Güvenli Onay-Cevap
Eklenti-Plugin Eklenti Uyumluluk: MyBB 1.4.x + 1.6
Araç-Test Test Durumu: Denemiştir - Sorunsuz Onay-Cevap
Versiyon-Saat Eklentinin Versiyonu: Overview 3.2.1 Serinin Sonu
[check=79710704156952a4cf8793808c6ab3ea]3.2.1[/check]
Bilgi-Kaynak Eklentinin Açıklaması: Bu Eklenti Sayesinde, Forum Anasayfasında Son Konu, Son Yorum, Son üyeler vs. Görüntülenmesini Sağlarsınız. ''Top 10 İstatistiler''

Makale-Not Not: Eklentinin Türkçe Çevirisini olabildiğince detaylı olarak çevirdim, en acemi kullanıcı bile rahat bir şekilde tüm ayarlarlarını sağlayabilir, yeterki kurulum adımlarını dikkatli bir şekilde uygulayıp yükleyin..

Eklenti-Plugin Eklentinin Kurulumu:
1)- Ekteki dosyaları indirip, rardan çıkarın.
2)- Dosyalar Ayarlanmış Durumda, olduğu gibi forum kurulu olduğu ana dizine , (root) atınız, yerlerini bulacaktır.
3)- Admin paneli / Eklenti yönetiminde / Aktif ediniz.
4)- Admin paneli / Ayarlardan / Overview (28 Ayar) bulup kendinize göre ayarlarını yapılandırınız..

resim Eklenti ile İlgili Klasik Sorun & Çözümler:
1)- Eklentiyi kurdunuz, gerekli tüm ayarları yaptınız fakat tüm bunlara rahmen genel bakış çıkmadı veya sitenizde kullanmış olduğunuz temaların birinde çalıştı, diğerinde çalışmadıysa hemen aşağıdaki adımları uyguluyoruz;

Admin paneli / Şablonlar / Kullandığınız Temanın / index şablonu açın.
Şu kodu bulun:
PHP Kod:
{$header
Hemen altına bu kodu ekleyin düzelecektir.
PHP Kod:
{$overview

2)- Eklentiyi kurdunuz tüm ayarları tamam fakat genel bakış 2 tane çıkıyorsa, şu adımları uyguluyoruz:

Bu koddan 2 tane varsa 1 tanesini siliyoruz ve sorun çözülüyor.
PHP Kod:
{$overview

3)- Eklentiyi kurdunuz, tüm ayarları tamam fakat sitenin üstünde değilde altında çıkmasını istiyorsanız eğer, şu adımları uygulayınız:

Şu kodu bulun:
PHP Kod:
{$overview
Bu kodun üstüne eklemeniz yeterli olacaktır.
PHP Kod:
{$footer

Demo Link Demo Link: Şuan MyBB.Com.TR sitesindeki ana sayfada bulunan Genel Bakış Eklentisidir.

Resim-Grafik Eklenti Önizlemeleri:
resim
(Ajaxlı Overview - Genel Bakış - Top 10 Eklentisi)
resim
(Overview Admin Panel Ayarları)

Rar Pass - Şifresi: mybb.com.tr

AlıntıKaynak: www.mybb.com.tr
Ellerine saglık.
Çok Teşekkürler
Öncelikle paylaşım için teşekkürler ama bir sorunla karşılaştım ve çözemedim bir türlü..

resim

Sorun bu.. Diğer forum sitelerimde eksiksiz çalışırken forum sitemin birinde ne yazık ki sorun oldu böyle bir..
hocam çok teşekkür ederim kurdum. sizin sitenizde ki gibi konu ve yorumların başına standart icon ve üzerine gelince rengi nasıl değiştirebilirim çok ihtiyacım var..
(22-01-2012, Saat:13:25)"Dy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Öncelikle paylaşım için teşekkürler ama bir sorunla karşılaştım ve çözemedim bir türlü..

resim

Sorun bu.. Diğer forum sitelerimde eksiksiz çalışırken forum sitemin birinde ne yazık ki sorun oldu böyle bir..

Eklentiyi silip yeniden kurmayı deneyin.
bilen yok mu?
(28-01-2012, Saat:16:20)SharBon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(22-01-2012, Saat:13:25)"Dy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Öncelikle paylaşım için teşekkürler ama bir sorunla karşılaştım ve çözemedim bir türlü..

resim

Eklentiyi silip yeniden kurmayı deneyin.

(28-01-2012, Saat:16:26)eberbax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]bilen yok mu?

Yazmışım burada görmüyor musun? Eklentiyi silip tekrar kur.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7