MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: overview kategori gizlemek
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba

Linkteki eklentiyi kullanıyorum

Ayarlarda bir kategoriyi gizleme hakkında ayar göremedim . Eklenti hoş ve güvenli olduğu için kullanıyorum . Bu eklenti için kategori gizleme olayını nasıl halledebilirim bilginiz var mı
Kategori gizleme derken istediğiniz gruplara mı gizleme yoksa herkesemi gizleme ?
(30-10-2015, Saat:20:42)Thetis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Kategori gizleme derken istediğiniz gruplara mı gizleme yoksa herkesemi gizleme ?

demek istediğim istediğim bir forumu orada gizlemek istiyorum . belirtilen forumda(kategoride) açılan yeni konu veya o foruma atılan yorum eklentide gözükmeyecek
konu güncel . sorun için yardım aramaktayım
edit: yanlış anlama
Eğer bazı gruplar için konuları gizlemek istiyorsan o forumları istenilen gruplara gizleyerek genel bakışta da görülmesini engellersin.

Ancak yapılmak istenen bazı forumları sadece genel bakıştan gizlemekse aşağıdaki şekilde yapabilirsin.

inc/plugins/overview.php dosyasını açın

aşağıdaki kodu bulun ve örneklere uygun şekilde değiştirin (740. satırda olabilir)
Kod:
WHERE visible = '1' {$overview_unviewwhere} AND closed NOT LIKE 'moved|%'

Örnek: gizlemek istenilen tek forum id 20 olsun,
Kod:
WHERE visible = '1' {$overview_unviewwhere} AND fid != '20' AND closed NOT LIKE 'moved|%'

Örnek: gizlemek istenilen forum idleri 20,21,40,41,45 olsun,
Kod:
WHERE visible = '1' {$overview_unviewwhere} AND fid NOT IN (20,21,40,41,45) AND closed NOT LIKE 'moved|%'

yukarıdaki değişim sadece son konular için, son yorumlar içinde aynı dosyada aşağıdaki kodda benzer değişikliği yapabilirsin. (852. satırda olabilir)
Kod:
WHERE visible='1' {$overview_unviewwhere}
(18-11-2015, Saat:18:59)semih7106 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Eğer bazı gruplar için konuları gizlemek istiyorsan o forumları istenilen gruplara gizleyerek genel bakışta da görülmesini engellersin.

Ancak yapılmak istenen bazı forumları sadece genel bakıştan gizlemekse aşağıdaki şekilde yapabilirsin.

inc/plugins/overview.php dosyasını açın

aşağıdaki kodu bulun ve örneklere uygun şekilde değiştirin (740. satırda olabilir)

Kod:
WHERE visible = '1' {$overview_unviewwhere} AND closed NOT LIKE 'moved|%'

Örnek: gizlemek istenilen tek forum id 20 olsun,

Kod:
WHERE visible = '1' {$overview_unviewwhere} AND fid != '20' AND closed NOT LIKE 'moved|%'

Örnek: gizlemek istenilen forum idleri 20,21,40,41,45 olsun,

Kod:
WHERE visible = '1' {$overview_unviewwhere} AND fid NOT IN (20,21,40,41,45) AND closed NOT LIKE 'moved|%'

yukarıdaki değişim sadece son konular için, son yorumlar içinde aynı dosyada aşağıdaki kodda benzer değişikliği yapabilirsin. (852. satırda olabilir)

Kod:

hocam 1 aydır bunu arıyorum ya ne kadar teşekkür etsem az size . çok çok sagolunun . Konuları gizleyebildim fakat aynsını yorumlarda gerçekleştiremedim . Yardımcı olabilirmisiniz
Yeni Mesajlar için alttaki kod satırını bul 933. satır

Kod:

Değiştir.

Kod:
WHERE visible='1' {$overview_unviewwhere} AND fid NOT IN (1,2,3,4)
1,2,3,4 yerine gizlediğin forum id numaralarını ekleyip dene..
Sayfalar: 1 2