MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Otomatik yedek alma
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Web site  Site Adresi : 
PHP Kod:
www.steamturkiye.org 

Versiyon MyBB Sürümü :1.8.3
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :-
Hata-Sorun Sorun açıklaması :Arkadaşlar ben siteme otomatik yedek alıcı arıyorum yani her gün veya işte yeni konu açıldı falan bunların otomatik yedeğini alacak hosta veya  siteye ne olursa olsun onları kurtarabileceğim bir şey var mı?
Resim-Grafik Hata Ekran Görüntüsü :-
Sanırsam mybbde var ama ftpye kayıt ediyor Açık Ağızlı Gülümseme yani çok çok saçma. hosta birşey olursa ftpde gidecektir manası kalmayacaktır. başka türlüde güvenli olurmu bilmem
mybb'de bu özellik var diye biliyorum. ayrıca sunucunuzda bu özellik varsa cPanel'den de aktif edebilirsiniz.
(23-09-2015, Saat:16:45)Feyz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]mybb'de bu özellik var diye biliyorum. ayrıca sunucunuzda bu özellik varsa cPanel'den de aktif edebilirsiniz.

Hocam bilsem yapacağım zaten sıkıntı orada bilmiyorum Gülümseme
Merhaba,

Mybb otomatik yedek alma mevcut ama bu yedekleri hostta kaydeder. Aldığı yedek ise sadece veritabanı yedeğidir.
Bu otomatik yedek nasıl ayarlanır sorusuna gelirsek.
Admin Paneli > Araçlar & Bakım > Görev Yöneticisi > Haftalık Yedekleme Görevi
Bölümüne giriniz.
Ayarlarda şu şekilde olucaktır.

Zamanlama Ayarı: Belirli Dakikalar /// İstediğiniz saatin hangi dakikasında alınsın örneğin tam 11 de alınsın bunun için 0 yazın.
Zamanlama Ayarı: Belirli Saatler /// istediğiniz saat örneğin: gece 11 de alınsın bunun için 23 yazın.
Zamanlama Ayarı: Belirli Günler /// Her gün çalışması için * yazınız.
Zamanlama Ayarı: Haftalık/İş Günleri /// Her iş günü
Zamanlama Ayarı: Belirli Aylar /// Her ay
Görev Aktif Edilsin Mi? * /// Eveti seçiniz.

Not: Yedekler ftp dizininde Admin > backups klasörü içine alınır.

Başka soru ve sorunuz var ise sorabilirsiniz.
İyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,
Smyrna35.