MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ücretsiz IMDb Botu!
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
IMDb Bot yenilendi!

Çekilen Veriler
- Başlık
- Yayın Tarihi
- Tip (dizi/film)
- Tür
- MPAA Reyting
- Süre
- Yönetmen
- Senarist
- Oyuncular
- Ülke
- Dil
- Ödüller
- Metaskor
- Konu

Kaynaklar
İlk sürümde tüm veriler imdb.com üzerinden çekiliyordu fakat imdb kendini korumaya aldığı için artık bağlantı kurulamıyor. Bu sebeple yeni sürümde;
- Yapımla ilgili bilgiler: omdbapi.com
- Poster: turkcealtyazi.org (burası da ilerde patlayabilir)

Ekran Görüntüleri

resim
resim
resim
resim
resim

İndirin
https://drive.google.com/file/d/0B1c0MtO...sp=sharing

Kurulum
imdb klasörünü sitenizin herhangi bir yerine atın.
inc/config.php dosyasını açın.
$url değişkenine site adresinizi girin.
resim

-MyBB İçin Kurulum
Yönetim paneli Sağ Ok Mykod Yönetimi Sağ Ok Yeni MyKod Ekle
Mykod Başlığı: IMDb Bot
Düzenli İfade:
Kod:
\[imdb\](.*?)\[/imdb\]
Yerine Gösterilecek İfade:
Kod:
<iframe src="imdb/iframe.php?i=$1" frameborder="0" scroll="none" height="450" width="100%"></iframe>
* src="imdb/iframe.php?i=$1" bölümünü, botu kurduğunuz dizine göre düzenleyin. Botu ana dizine imdb adıyla attıysanız böyle kalabilir.
resim
Çalışma güzel fakat, iframe yolu ile aynı şekilde bu uygulamayı kullanan kişilerden tıpkı donanımhaber sitesinde olduğu gibi başkalarıda veri çekerek sitenin çökmesine neden olabilirler. Kullanacak kişilerin bunuda göz önünde bulundurmasında fayda görüyorum.
Donanımhaber sitesinde iframe halka açık olduğu için herkes veri çekiyor oradan, adamların sunucu sağlam gerçi pek etki etmiyor ama normal hostlarda ya da bakımsız sunucularda bunu kullanmak pek iyi olmayabilir. 
(20-09-2015, Saat:23:30)S.G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Çalışma güzel fakat, iframe yolu ile aynı şekilde bu uygulamayı kullanan kişilerden tıpkı donanımhaber sitesinde olduğu gibi başkalarıda veri çekerek sitenin çökmesine neden olabilirler. Kullanacak kişilerin bunuda göz önünde bulundurmasında fayda görüyorum.
Donanımhaber sitesinde iframe halka açık olduğu için herkes veri çekiyor oradan, adamların sunucu sağlam gerçi pek etki etmiyor ama normal hostlarda ya da bakımsız sunucularda bunu kullanmak pek iyi olmayabilir. 

edit: gece çözdüm sanmışım ama iframe ile döndürülen request uri, iframe src değerinin adresi olduğu için saçma bir kontrol yapmışım. dediğiniz sorun hala geçerli, sunucusu zayıf arkadaşlar sıkıntı yaşayabilirler.
gayet iyi ve boşluk dolduran bir çalışma olmuş. başarılarının devamını dilerim  Süper
(21-09-2015, Saat:09:12)Feyz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]gayet iyi ve boşluk dolduran bir çalışma olmuş. başarılarının devamını dilerim  Süper

teşekkür ederim beğenmenize sevindim
Boş bir zamanımda gözden geçireceğim, aslında geçirdim de çok yüzeysel oldu Gülümseme Ama gözüme takılan ilk şey kodların çok dağınık olmasıydı. Tekrardan bakacağım bakarken de yukarıdaki soruna çözüm bulabilirim belki. Projeyi github'a yüklersen güzel olurneleri değiştirdiğimi de görürsün Melek - Masum
(21-09-2015, Saat:14:02)usameavci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Boş bir zamanımda gözden geçireceğim, aslında geçirdim de çok yüzeysel oldu Gülümseme Ama gözüme takılan ilk şey kodların çok dağınık olmasıydı. Tekrardan bakacağım bakarken de yukarıdaki soruna çözüm bulabilirim belki. Projeyi github'a yüklersen güzel olurneleri değiştirdiğimi de görürsün Melek - Masum

doğrudur dağınık oldu biraz
https://github.com/eatik/IMDB-Bot
düzenlemeleri bekliyorum Gülümseme
(21-09-2015, Saat:14:51)QwerT_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(21-09-2015, Saat:14:02)usameavci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Boş bir zamanımda gözden geçireceğim, aslında geçirdim de çok yüzeysel oldu Gülümseme Ama gözüme takılan ilk şey kodların çok dağınık olmasıydı. Tekrardan bakacağım bakarken de yukarıdaki soruna çözüm bulabilirim belki. Projeyi github'a yüklersen güzel olurneleri değiştirdiğimi de görürsün Melek - Masum

doğrudur dağınık oldu biraz
https://github.com/eatik/IMDB-Bot
düzenlemeleri bekliyorum Gülümseme

Düzenleme yaptım biraz iframe ve json çıktılarını da ekleyip göndereceğim. Sanırım akşama doğru göndermiş olurum Melek - Masum
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7