MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Tema arka plan saydam yapma?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Web site  Site Adresi : http://revelationonlinetr.besaba.com/forum
Versiyon MyBB Sürümü : 1.8.5
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :Bir çok eklenti
Hata-Sorun Sorun açıklaması : Elimde şu an kullandığım bir tema var üzerinde baya ugraştım şuan arka planını şeffaf yapmak istiyorum şu resimdeki gibi

resim

Bir takım kodlar var tabi örneğin şu kod:
Kod:
filter:alpha(opacity=50);
opacity: 0.5;
-moz-opacity:0.5;

Ama bu kodu kullanınca arka plandan tut resimler yazılar butonlar her şey şeffa oluyor. bunu istemiyorum. Resimdeki gibi nasıl yapabilirim acaba?
REnk kodu yerine rgba() kullanın.
#FFF değil de rgba(255,255,255,1);

Transparan siyah için : background-color: rgba(0,0,0,.5);
(15-07-2015, Saat:21:43)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]REnk kodu yerine rgba() kullanın.
#FFF değil de rgba(255,255,255,1);

Transparan siyah için : background-color: rgba(0,0,0,.5);

tam olarak nereye giricem peki bu kodu?
Konunu yardım şablonuna göre düenleseydin çoğu sorunu aşmış olurduk Gülümseme
(15-07-2015, Saat:22:14)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Konunu yardım şablonuna göre düenleseydin çoğu sorunu aşmış olurduk Gülümseme

düzenledim Gülümseme
Teşekkürler, cevaba gelirsek sitendeki css kodu sıkıştırılmış. Ben sana düzenleyip link atacağım. Şuanda arkaplan rengi transparan beyaz, onu siyah mı yapacaksın ?
(15-07-2015, Saat:22:32)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Teşekkürler, cevaba gelirsek sitendeki css kodu sıkıştırılmış. Ben sana düzenleyip link atacağım. Şuanda arkaplan rengi transparan beyaz, onu siyah mı yapacaksın ?

sadece konu bölümündeki siyah yerliri seffaflastırmak istiyorum (resimdeki gibi siyah görünsün ama yine),  tam anlayamadım demek istediğinizi.
global.min.css dosyanda .thead, .trow1, .trow2, .navigation classlarında background özelliğinin değerleri %95 transparan olarak ayarlarnmış. Onları düşürdüğün zaman istediğin olacak, sanırım Gülümseme Yani;

Kod:
background: rgba(15, 15, 15, 0.95) none repeat scroll 0% 0%;
Bu kısımları şu şekilde değiştirmelisin;
Kod:
background: rgba(15, 15, 15, 0.5) none repeat scroll 0% 0%;
Sayfalar: 1 2