MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Pluginde global.css'ye kod ekleme yada yeni css sayfası oluşturma
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Arkadaşlar sorunumu başlıktan sanırım gayet anlamışsınızdır. Ben kodladığım eklentide global.css'ye kod eklemek veya bir css sayfası oluşturarak onun içine kodları kaydetmek istiyorum. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
Merhaba

Bunu yapmak basittir ve birçok yolu vardır.Bunlar şunlardır ;
  • Ekleyeceğiniz css dosyası kullanıcının düzenlemesi gereken bir dosya değilse normal olarak eklenti dosyalarına ekleyin.Daha sonra şablon düzenleme yolu headerinclude şablonunu düzenleyip aşağıdaki kodu ekleyiniz.

Kod:
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css dosyasının yolu" />

• Eğer düzenlenecek bir css kod ise şöyle ekleyebilirsiniz.Eklentinizde install veya activate fonksiyonlarının (Hangisini kullanıyorsanız) birine aşağıdaki kodları ekleyiniz.

PHP Kod:
    require_once(MYBB_ROOT."admin/inc/functions_themes.php");

// Add stylesheet to the master template so it becomes inherited.

$stylesheet = @file_get_contents(MYBB_ROOT.'inc/plugins/myplugin/myplugin.css');

$myplugin_stylesheet = array(

'sid' => NULL,

'name' => 'myplugin.css',

'tid' => '1',

'stylesheet' => $db->escape_string($stylesheet),

'cachefile' => 'myplugin.css',

'lastmodified' => TIME_NOW,
        );

$db->insert_query('themestylesheets'$stylesheet);

cache_stylesheet(1"myplugin.css"$stylesheet);

update_theme_stylesheet_list("1"); 

Burada bu kodu ekledikten sonra css dosyasının yerini aşağıdaki kodda belirtmeniz gerekir.Aşağıdaki kodda dosya inc - plugins - myplugin klasöründe olduğunu belirtmiş.

PHP Kod:
    $stylesheet = @file_get_contents(MYBB_ROOT.'inc/plugins/myplugin/myplugin.css'); 

Ayrıca

PHP Kod:
    'name' => 'myplugin.css'

PHP Kod:
    'cachefile' => 'myplugin.css'

PHP Kod:
    cache_stylesheet(1"myplugin.css"$stylesheet); 

Bu satırlarıda kendinize göre düzenlemeniz gerekmektedir.

• Ayrıca PLUGINLIBRARY ile eklenebilir ama onu da ileride anlatmayı düşünüyorum çünkü birçok kontrol ifadeside eklemeniz gerekmektedir.

Hayırlı Günler dilerim
Çok sağolun.