MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: MyBB 1.6.4 database yeni versiyona
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Web site Site Adresi :Local
Versiyon MyBB Sürümü : MyBB 1.6.4
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler : Hepsi pasif
Hata-Sorun Sorun açıklaması :Günsel sürüme yeni bir oluşum
Resim-Grafik Hata Ekran Görüntüsü :
Kod:
SQL sorgusu:

-- -- Tablo döküm verisi `mybb_users` -- INSERT INTO `mybb_users` (`uid`, `username`, `password`, `salt`, `loginkey`, `email`, `postnum`, `avatar`, `avatardimensions`, `avatartype`, `usergroup`, `additionalgroups`, `displaygroup`, `usertitle`, `regdate`, `lastactive`, `lastvisit`, `lastpost`, `website`, `icq`, `aim`, `yahoo`, `msn`, `birthday`, `birthdayprivacy`, `signature`, `allownotices`, `hideemail`, `subscriptionmethod`, `invisible`, `receivepms`, `receivefrombuddy`, `pmnotice`, `pmnotify`, `threadmode`, `showsigs`, `showavatars`, `showquickreply`, `showredirect`, `ppp`, `tpp`, `daysprune`, `dateformat`, `timeformat`, `timezone`, `dst`, `dstcorrection`, `buddylist`, `ignorelist`, `style`, `away`, `awaydate`, `returndate`, `awayreason`, `pmfolders`, `notepad`, `referrer`, `referrals`, `reputation`, `regip`, `lastip`, `longregip`, `longlastip`, `language`, `timeonline`, `showcodebuttons`, `totalpms`, `unreadpms`, `warningpoints`, `moderateposts`, `moderationtime`, `suspendposti[...]

MySQL çıktısı: Belgeler
#1054 - Unknown column 'failedlogin' in 'field list'

Merhaba arkadaşlar uzun süredir bu işlerden elimi çekmiştim.Lakin yakın zamanda tekrar heveslendim ve eski forum sitemi aktif etme kararı aldım.Hatrı sayılır sayıda konu,mesaj ve üyelerimin bulunduğu eski mybb versiyonlu databasemi yeni versiyona yeni bir tasarımla aktarmak istedim lakin üyeleri aktarırken üstteki hatayı alıyorum.

Bunları tetikleyen;
#mybb_profilefields.sql
#mybb_userfields.sql
#mybb_usergroups.sql

aktarımlarını üyelerden önce yaptım son olarak #mybb_users.sql aktarayım dedim üsteki database hatasını aldım.

Yardımlarınızı bekliyorum..

Arkadaşlar sorunu çözdüm dündne beri boşuna uğraşıyormuşum.
Belki başka arkadaşlarda bu sorunu yada bunun gibi sorun oluşursa
Çözüm:
#1054 - Unknown column 'failedlogin' in 'field list'

Burda failedlogin tablosu database user yapısının içinde yer almamaktadır.Yapı kısmına girip failedlogin adında tablo oluşturduktan sonra sorunsuz aktarım yapabildim.

Şuan tek sorunum forum istatistiklerini databasedeki yerini bulamıyorum.Tonla üyenin olduğu forumda alt kısımdaki istatistiklerde 1 kullanıcı kayıtlı yazması abes duruyor.Sorunun içinde soru sormuş olduğumdan kusura bakmayın bunun çinde ayrı bir konu açmak istemedim.

Şimdiden teşekkürler
Hocam 1.6.4 sıfır kurulum dosyalarını indirip, ftp atıp, sql yedeğini kurup configden ayarlayıp sürüm sürüm güncellemek en mantıklısı olacaktır bence. Kolay gelsin.
Forum ayarlarında istatistikleri tekrar hesaplatma bölümü olacaktı. Bir bakın Melek - Masum
Arkadaşlar phpmyadminden #mybb_stats tablolarını yeni databaseye aktardım ve forum admin panelinden cache kayıtlarını yeniledim sorunum düzeldi.

Yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkürler..

Konuyu kilit/kapatabilirsiniz.