MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Hack Yemekten Bıktım Ya Hata Bizdemi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhabalar ben mybb kullanıcısıyım uzun zamandırda mybb kullanıyorum ama artık canıma tak etti

güvenlik önlemlerini arttırdığımız halde geliyorlar sitemizi hackliyorlar ha şifre desen oda karmakarışık bir şifre gene hack yedik hackledikleri tek yerde mybb forumu oluyor arkadaşlar bıktım ben işlerden ha paralılar var seneliğinede 150 tl yatıramam

ne yapayım şimdi mybb yerine başka bir tane forum scriptimi kurayım napayım anlmadım allah rızası için bi fikir verin kimse sataşıp ettiğimiz de yok zaten nie hep hacklenip duruyorum

alın googleye yazın "frm.fiberturkiye.com uyarıldı veya hacklendi" diye bakın bir ton şey çıkıyor uyardıkları zaman forum kurulu bile değildi ama gelip hackliyorlar en son yediğim hackte ise cpanel vs her şey gitti elimden ben ne yapayım şimdi kimleri suçlayım

indexede böyle yazmışlar " HACKED ßY TOREDO - ByBurak ADAM OLUN ! Bu Sadece Bir Uyarıydı !! !! " şimdi hackleyen toredo ama uyarılan bizmiyiz ByBurak mı yoksa ByBurak Toredo mu ne bu adam gibi adamda kalmadı zaten gelmişler site hackliyorlar açıklasınlar niye hacklediklerini o zaman

tabi ben biliyorum hackleyen yakından biri elinde ftp bilgileri olan biri ama işte resmi bi tanışıklığımız yok.

şifre konusuna gelelim bide örn vereyim fad+!%'+£1451+!afda böyle bir şifre koyun hacklenmesi 50 yıl sürer diyor bir bilgisayarla ama adamlar 50 sn yede bütün sistemi hacklediler

napcam allahtan hafta 2-3 kez yedek alıyoruz siler tekrar kurarız sorun olmaz o konuda hem hosting sağlayıcısıda yakın arkadaş bilgi vs her an değiştirebilir siteyi geri alırız sorun olmaz o konu

Asıl Takıldığım konu

Madem hackliyorsun siteyi niye adam gibi çıkıpta söylemiyorsun bu korkaklık niye hep bi perde arkasındasınız

Ayrıca ip adresi vs bilgilerinin hepsi elimizde var sunucuya kuruulum yaptık giren çıkan her ip kayıt ediliyor Tespit edilip TİB şikayette bulunulacaktır.Verdiğimiz emeğe çomak sokan bu şeytanın cücükleri size yaşam yok bu diyarda Allah Belanızı Versin En kısa sürede açık havada kafanıza yıldırım düşer inşallah
Öncelikle sunucu yöneticinizle konuşun sisteminize ait size logları versin loglardan açığın nerde olduğunu tespit edin. Büyük ihtimal(eski sürüm kullanmıyorsanız) sisteminizle ilgili bir açık yoktur. açık olsa bile şuanki aşamada doğrudan kimse mybb sistemine index atamaz(%99). Geriye kalan ihtimaller
1. sunucunuzda ciddi bir açık var.
2. ftp şifrelerinizi siz değiştirdikçe biri onlara servis ediyor
3. kurduğunuz tema veya eklentilerde ciddi anlamda açık var.
...

Şimdilik logları kontrol edin. o size ipuçu vericektir
Açık Sebebi Sunucunuzdan Kaynaklanıyor Host Şirketini Değiştirirseniz Sorun Kalmaz Nerden Biliyorsun Diyorsan Saten Kendi Sitenin index'inde açıkca yazıyor [Site ByToredo Hacklemişdir Benide Eklemiş Haberim Olmadan]
Hocam peki bytoredo kim sizi eklediğine göre biliyorsunuz zaten hosting reselleri tanıdığım ip adreslerini istedim eğer siz vermezseniz ismini TİB şikayet ederken sizinde isminizin ve ip adresinizin geçmesini sağlarım şikayet için hem internet üzeri hemde mektup yoluyla zaten dilekçeler hazırlandı ceza almaları sağlanacak arkadaşların iş artık ciddiye bindi
(11-10-2013, Saat:13:18)Fiber Türkiye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hocam peki bytoredo kim sizi eklediğine göre biliyorsunuz zaten hosting reselleri tanıdığım ip adreslerini istedim eğer siz vermezseniz ismini TİB şikayet ederken sizinde isminizin ve ip adresinizin geçmesini sağlarım şikayet için hem internet üzeri hemde mektup yoluyla zaten dilekçeler hazırlandı ceza almaları sağlanacak arkadaşların iş artık ciddiye bindi

Hiç uğraşmayın hocam bakın gidin savcılığa verin.Savcılık gerekeni yapacaktır.Siz merak etmeyin.
bir köşeye not ediyorum hocam ya kendi o bilgileri verecek yada gidip şikayet edecem bizde para kazanmak için siteyi yükselmeye başlıyoruz siteyi hackliyorlar zaten googlede yazınca kimlerin hackledikleri ortaya çıkıyor ip adresleri araştırılıyor bulunca şikayete gidilecek şimdi sunucudan ip adreslerini alıyor resellerin çevrim içi olmasını bekliyoruz

ByBurak'ın adı olduğu için şikayetin içinde onunda isim ve ip adresi geçecek bir şartla geçmez hackleyeni tanıdığı belli adını resmi adresi eposta vs bilgilerini versin yoksa açık açık söyleyim şikayettin en fazla 1 hafta sonra kapında polisle uyanacak o arkadaşlar tibden bişey çıkmazsa savcılığa verecem
(11-10-2013, Saat:14:04)Fiber Türkiye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]bir köşeye not ediyorum hocam ya kendi o bilgileri verecek yada gidip şikayet edecem bizde para kazanmak için siteyi yükselmeye başlıyoruz siteyi hackliyorlar zaten googlede yazınca kimlerin hackledikleri ortaya çıkıyor ip adresleri araştırılıyor bulunca şikayete gidilecek şimdi sunucudan ip adreslerini alıyor resellerin çevrim içi olmasını bekliyoruz

ByBurak'ın adı olduğu için şikayetin içinde onunda isim ve ip adresi geçecek bir şartla geçmez hackleyeni tanıdığı belli adını resmi adresi eposta vs bilgilerini versin yoksa açık açık söyleyim şikayettin en fazla 1 hafta sonra kapında polisle uyanacak o arkadaşlar tibden bişey çıkmazsa savcılığa verecem

O İndex Uyarı Bir Amaçlı İndexdir size Burdanda Sorunun ne Olduğunu Söyledim Sunucununz Okadar Dandik iki Hacklerlığa Yeni başlamış biri bile hackler hadi benim arkadaş hacklemedi illa gelir başkası hackler yani sunucuyu değiştirine kadar önüne gelen sitenize hackler herkesi teker teker dava açacağınza host şirketinizi değiştirin bukadar basit.

Ayrıca Bizede Saldırıyorlar Geçen ay 22'sinden 23'üne kadar 100Gb Bir DDOS Saldırısı Yapıldı biz ne Yaptık Yan Gelip Yattık Sunucuda ne bi zarar nede bir hasar vardı hacker boşuna uğraşmışdı yani sunucunuz nekadar iyise hacklenme olasalığı okadar düşüktür.
peki bu bir uyarı amaçlıysa niye cpanel vs her şey gitti elimizden üyeliklerde silinmiş
Sayfalar: 1 2