MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Görevler Silindi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Arkadaşlar siteme saldırı yapan birini admin olarak aldım mecburiyetten bu forumda kimse yardım etmedi !!!

Oda tüm user leri banlamış görevleri silmiş ve Veritebanı yedeğini almış kötü bir şey olmuşmudur ?
1. Sitene saldırı yapan birini forumuna niye alıyorsun. Adamın bu yaptığı illegal bir şey zaten eğer 18 yaşının üzerindeysen gidip hukuksal yollar ile arabilirdin çözümü.

2. Burası MyBB destek forumu hack saldırısı destek forumu felan değil. Buradaki hiç kimse sizin sitenize yapılan hack saldırılarına yardımcı olamaz. Sitenizin güvenliğini sağlamak sizin sorumluluğunuz.

Eğer dediğiniz 3 şeyi yaptıysa banlı hesapları toplu olarak açın. Görevlerden kastını moderatörler felan ise onları düzeltin bunu söylemeye gerek yoktu ama tekrar sormayın diye söyleyeyim dedim, veri tabanı yedeğini alınca ne yapabilemiyorum ama eğer ftp şifreni felan biliyorsa siteni sürekli eski haline getirebilir ki adam büyük ihtimalle sizin tüm bilgilerinizi biliyordur bilgileri felan komple değiştirin veritabanına kadar herşeyi değiştirin ve sitenizin güvenliğini sağlayın.
(29-05-2013, Saat:19:37)Screwy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]1. Sitene saldırı yapan birini forumuna niye alıyorsun. Adamın bu yaptığı illegal bir şey zaten eğer 18 yaşının üzerindeysen gidip hukuksal yollar ile arabilirdin çözümü.

2. Burası MyBB destek forumu hack saldırısı destek forumu felan değil. Buradaki hiç kimse sizin sitenize yapılan hack saldırılarına yardımcı olamaz. Sitenizin güvenliğini sağlamak sizin sorumluluğunuz.

Eğer dediğiniz 3 şeyi yaptıysa banlı hesapları toplu olarak açın. Görevlerden kastını moderatörler felan ise onları düzeltin bunu söylemeye gerek yoktu ama tekrar sormayın diye söyleyeyim dedim, veri tabanı yedeğini alınca ne yapabilemiyorum ama eğer ftp şifreni felan biliyorsa siteni sürekli eski haline getirebilir ki adam büyük ihtimalle sizin tüm bilgilerinizi biliyordur bilgileri felan komple değiştirin veritabanına kadar herşeyi değiştirin ve sitenizin güvenliğini sağlayın.

Ben sadece siteye saldır ıyaparken neler yapabilirm dedim yardımcı olan olmdaı.Adam sahte ip kullanıyor kontrol ettim. Görevler derken mail log user bilmem ne diye adim panelindeki zamlanmış otomatik görevler.Bide adam sadece y etkileri sınırlı admin yaptım neler biliyor olabilir başka veritabanın nakletmekte klolay değil üzgün
Hiçbir şey yapamazsın. Ancak siteni düzenlersin ki siten büyük bir site ise veri tabanı yedeği alması kötü olmuş. Başka sitelerde sitenin yedeğini paylaşabilir.